Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Budżet Obywatelski Nowego Sącza 2019 rok

  Uchwała Zarządu Koalicji Nowosądeckiej w sprawie projektów z budżetu obywatelskiego

  Opublikowany 2018-06-13 13:27:00

  W miniony weekend Sądeczanie bacznie obserwowali, i co najważniejsze czynnie uczestniczyli w kolejnej już edycji budżetu obywatelskiego Nowego Sącza. W tym roku mieliśmy sporą aktywność Mieszkańców Nowego Sącza podczas głosowania. Ponadto rywalizacja w ramach projektu ogólnomiejskiego była wyjątkowo zacięta, a ilość głosów dwóch pierwszych projektów przekroczyła 2000 głosów. Z tym wynikiem oba projekty wygrałyby z ogromną przewagą poprzednią edycję budżetu obywatelskiego w Nowym Sączu.

  Więcej

 • Polskie Siły Zbrojne - wojska desantowe

  Dla władz Nowego Sącza niemożliwe, inni to załatwiają w miesiąc ?

  Opublikowany 2018-05-22 16:57:00

  Szanowni Państwo, Mieszkańcy Nowego Sącza! W załączeniu przedstawiam pismo generała Sławomira Owczarka skierowane do Wójta Chełmca. Pismo owo potwierdza w 100%, że inwestycja budowy mostu ...

  Więcej

 • Alternatywny projekt ronda typu średniego na Helenie

  Informacja dodatkowa dla Portalu Sadeczanin.info dot. ronda na Helenie

  Opublikowany 2018-05-20 09:46:00

  Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka informuje, iż projekt alternatywnego ronda, które przedstawiliśmy na konferencji prasowej został przygotowany przez osoby z uprawnieniami projektowymi do tego typu infrastruktury. Oczywiście wybudowanie tego ronda wymaga wykupienia dwóch budynków – mówiliśmy o tym w trakcie konferencji i być może modyfikacji trzeciego. Realizowany obecnie przez miasto projekt też wymaga wykupów.

  Więcej

 • Alternatywny projekt ronda typu średniego na Helenie

  Rondo na Helenie powinno być lepiej zorganizowane

  Opublikowany 2018-05-16 22:59:00

  Podczas konferencji prasowej dotyczącej armagedonu komunikacyjnego w Nowym Sączu oprócz kwestii paraliżu na sądeckich drogach poruszono także problemy komunikacyjne po wybudowaniu nowego ronda po drugiej stronie mostu. Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka przygotował alternatywny projekt ronda do wersji przedstawionej jesienią 2017 r przez władze Nowego Sącza, który rozwiązuje problemy komunikacyjne w obrębie ulic Legionów, Dunajcowej, Krakowskiej i Starowiejskiej. Koalicja postulowało o takie rozwiązanie komunikacyjne już w 2017 roku.

  Więcej

 • Wielki finał Koalicji z kulturą

  Setka dyplomów rozdana podczas finału 'Koalicji z kulturą'

  Opublikowany 2017-12-01 01:55:00

  W andrzejkowy wieczór w Restauracji Panorama odbyło się podsumowanie i finał programu "Koalicja z kulturą". Pomimo deszczowej pogody i andrzejkowych zabaw frekwencja dopisała. Dotarli do nas nawet laureaci z Muszyny czy Bobowej. Z powodu dużej frekwencji finał musiał się opóźnić o kilka minut, gdyż trzy razy dokładano krzeseł a mimo to część osób i tak musiała oglądać wręczanie nagród na stojąco. W opinii części przybyłych była to największa impreza kulturalna tego typu dla dzieci i młodzieży w Nowym Sączu w ostatnim czasie.

  Więcej

 • Prezenty

  Andrzejkowe rozdanie nagród w ramach Koalicji z kulturą

  Opublikowany 2017-11-29 15:42:00

  Już jutro, 30 listopada o godzinie 17:00 w Restauracji Panorama, przy ul. Romanowskiego 6 w Nowym Sączu odbędzie się wręczenie nagród dla uczestników konkursów: "Wakacyjne wspomnienia", "Kolory jesieni", "Z patriotyczną nutą". Wśród nagród czekają tablety Lenovo z wbudowanym modemem LTE oraz inne niespodzianki. W sumie planujemy wręczyć ponad 20 nagród, w tym nie 6, ale 7 tabletów ! Tak, będzie jeszcze jeden tablet więcej ! Dodatkowo będą cztery nagrody zespołowe.

  Więcej

 • Wspólne malowanie

  Ostatnie godziny na przesłanie pracy w ramach Koalicji z kulturą

  Opublikowany 2017-11-25 12:14:00

  Jeszcze do godziny 23:59 można przesyłać prace w ramach trzech konkursów, które obecnie dobiegają końca: konkurs muzyczny "Z patriotyczną nutą", konkurs plastyczny "Kolory jesieni" oraz "Wakacyjne wspomnienia". Głosowanie trwa do 28 listopada 2017r . do godziny 23:59. Główne nagrody we wszystkich konkursach to tablety Lenovo z wbudowanym modemem LTE. Czekają także inne nagrody.

  Więcej

 • Malowanie

  Już setka prac i ponad 2 tysiące głosów

  Opublikowany 2017-11-23 18:12:00

  Do zakończenia terminu na przesyłanie prac zostały tylko dwa dni i kilka godzin, a my już dobiliśmy do setki. Bowiem w dniu dzisiejszym przekroczyliśmy 100 prac zgłoszonych do konkursów w ramach "Koalicji z kulturą". Wszystkich głosów oddanych przez internautów na prace mamy już ponad 2 tysiące. Niezmiernie cieszy nas wasze zainteresowanie. Z informacji jakie posiadamy, jeszcze w dniu jutrzejszym ilość prac wzrośnie o kolejne kilkadziesiąt prac. Do wszystkich, którzy jeszcze nie przesłali pracy apelujemy o jak najszybsze jej nadesłanie aby jak najdłużej można było głosować i zbierać punkty od internautów.

  Więcej

 • Obraz

  Jeszcze do soboty 25 listopada można przesyłać prace w ramach Koalicji z kulturą

  Opublikowany 2017-11-20 02:38:00

  Na prośbę środowisk uczniowskich postanowiono przedłużyć termin przesyłania prac w ramach konkursów "Koalicja z kulturą" do 25 listopada 2017r. Wszystkie prace wysłane pocztą, które dotrą do siedziby organizatora przed 25 listopada także zostaną dopuszczone do konkursu. Prace, które już zostały przesłane uczestniczą w głosowaniu internautów.

  Więcej

 • Nagrody główne w ramach Koalicji z Kulturą

  Główne nagrody już czekają na zwycięzców

  Opublikowany 2017-11-16 15:54:00

  Prezentujemy część nagród w ramach "Koalicji z kulturą". Prezentowane nagrody to nagrody główne dla zwycięzców w konkursach: "Wakacyjne wspomnienia", "Barwy jesieni", "Z patriotyczną nutą". Pierwsze prace już spływają. Wszyscy, którzy jeszcze nie zdążyli jeszcze wysłać prac mają czas do przyszłego piątku, tj. 24 listopada 2017r.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"