Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Ludomir Handzel podpisuje Akt czystego powietrza

  Akt Czystego Powietrza dla Sądecczyzny

  Opublikowany 2018-08-22 11:43:00

  Mając na uwadze dbałość o jakość życia w Nowym Sączu, zdrowie Sądeczan oraz ochronę środowiska Ludomir Handzel, kandydat na prezydenta Nowego Sącza wspólnie ze specjalistami opracował "Akt czystego powietrza". Są to rozwiązania, które sprawdziły się w europie zachodniej i będą równie skuteczne w naszym mieście. "Akt czystego powietrza" konsultował Grzegorz Tabasz, znany Sądecki przyrodnik.

  Więcej

 • Ludomir Handzel kandydatem Koalicji Nowosądeckiej na prezydenta Nowego Sącza

  Koalicja Nowosądecka stawia na Ludomira Handzla w wyborach na prezydenta Nowego Sącza

  Opublikowany 2018-08-20 18:14:00

  W dniu dzisiejszym (21 sierpnia 2018r.) Koalicja Nowosądecka ogłosiła start w wyborach samorządowych a jako kandydata na prezydenta Nowego Sącza wskazuje Ludomira Handzla, który zyskał poparcie wielu Sądeczan i do startu w wyborach samorządowych był zachęcany przez wiele środowisk z terenu Nowego Sącza.

  Więcej

 • Wybory Samorządowe 2018

  Komunikat dla Sądeczan w związku z wyborami samorządowymi

  Opublikowany 2018-08-15 19:09:00

  Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka prosi, aby nie upubliczniać w nadmiarze historycznych materiałów Koalicji Nowosądeckiej (noszących znamiona spamowania) stwarzając wrażenie, że KN podejmuje kampanię wyborczą przed zarejestrowaniem komitetu. Mamy nadzieję, że w trakcie kampanii nasz program – wypracowany z mieszkańcami Nowego Sącza - spotka się z szerokim poparciem.

  Więcej

 • Basen nad Lubinką w samym środku sezonu wakacyjnego

  Wakacje w pustym basenie

  Opublikowany 2018-07-26 21:09:00

  Co roku, kiedy rozpoczynają się wakacje i z nieba zaczyna lać się żar, ja, moje dzieci, i pewnie większość z Was, drodzy sądeczanie, zadajemy sobie pytanie: Czy miasta z ponad 500-milionowym budżetem nie stać nawet nie na jakieś rewelacyjne, ale w miarę przyzwoite kąpielisko?

  Więcej

 • Budżet Obywatelski Nowego Sącza 2019 rok

  Uchwała Zarządu Koalicji Nowosądeckiej w sprawie projektów z budżetu obywatelskiego

  Opublikowany 2018-06-13 13:27:00

  W miniony weekend Sądeczanie bacznie obserwowali, i co najważniejsze czynnie uczestniczyli w kolejnej już edycji budżetu obywatelskiego Nowego Sącza. W tym roku mieliśmy sporą aktywność Mieszkańców Nowego Sącza podczas głosowania. Ponadto rywalizacja w ramach projektu ogólnomiejskiego była wyjątkowo zacięta, a ilość głosów dwóch pierwszych projektów przekroczyła 2000 głosów. Z tym wynikiem oba projekty wygrałyby z ogromną przewagą poprzednią edycję budżetu obywatelskiego w Nowym Sączu.

  Więcej

 • Polskie Siły Zbrojne - wojska desantowe

  Dla władz Nowego Sącza niemożliwe, inni to załatwiają w miesiąc ?

  Opublikowany 2018-05-22 16:57:00

  Szanowni Państwo, Mieszkańcy Nowego Sącza! W załączeniu przedstawiam pismo generała Sławomira Owczarka skierowane do Wójta Chełmca. Pismo owo potwierdza w 100%, że inwestycja budowy mostu ...

  Więcej

 • Alternatywny projekt ronda typu średniego na Helenie

  Informacja dodatkowa dla Portalu Sadeczanin.info dot. ronda na Helenie

  Opublikowany 2018-05-20 09:46:00

  Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka informuje, iż projekt alternatywnego ronda, które przedstawiliśmy na konferencji prasowej został przygotowany przez osoby z uprawnieniami projektowymi do tego typu infrastruktury. Oczywiście wybudowanie tego ronda wymaga wykupienia dwóch budynków – mówiliśmy o tym w trakcie konferencji i być może modyfikacji trzeciego. Realizowany obecnie przez miasto projekt też wymaga wykupów.

  Więcej

 • Alternatywny projekt ronda typu średniego na Helenie

  Rondo na Helenie powinno być lepiej zorganizowane

  Opublikowany 2018-05-16 22:59:00

  Podczas konferencji prasowej dotyczącej armagedonu komunikacyjnego w Nowym Sączu oprócz kwestii paraliżu na sądeckich drogach poruszono także problemy komunikacyjne po wybudowaniu nowego ronda po drugiej stronie mostu. Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka przygotował alternatywny projekt ronda do wersji przedstawionej jesienią 2017 r przez władze Nowego Sącza, który rozwiązuje problemy komunikacyjne w obrębie ulic Legionów, Dunajcowej, Krakowskiej i Starowiejskiej. Koalicja postulowało o takie rozwiązanie komunikacyjne już w 2017 roku.

  Więcej

 • Wielki finał Koalicji z kulturą

  Setka dyplomów rozdana podczas finału 'Koalicji z kulturą'

  Opublikowany 2017-12-01 01:55:00

  W andrzejkowy wieczór w Restauracji Panorama odbyło się podsumowanie i finał programu "Koalicja z kulturą". Pomimo deszczowej pogody i andrzejkowych zabaw frekwencja dopisała. Dotarli do nas nawet laureaci z Muszyny czy Bobowej. Z powodu dużej frekwencji finał musiał się opóźnić o kilka minut, gdyż trzy razy dokładano krzeseł a mimo to część osób i tak musiała oglądać wręczanie nagród na stojąco. W opinii części przybyłych była to największa impreza kulturalna tego typu dla dzieci i młodzieży w Nowym Sączu w ostatnim czasie.

  Więcej

 • Prezenty

  Andrzejkowe rozdanie nagród w ramach Koalicji z kulturą

  Opublikowany 2017-11-29 15:42:00

  Już jutro, 30 listopada o godzinie 17:00 w Restauracji Panorama, przy ul. Romanowskiego 6 w Nowym Sączu odbędzie się wręczenie nagród dla uczestników konkursów: "Wakacyjne wspomnienia", "Kolory jesieni", "Z patriotyczną nutą". Wśród nagród czekają tablety Lenovo z wbudowanym modemem LTE oraz inne niespodzianki. W sumie planujemy wręczyć ponad 20 nagród, w tym nie 6, ale 7 tabletów ! Tak, będzie jeszcze jeden tablet więcej ! Dodatkowo będą cztery nagrody zespołowe.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"