Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Konferencje prasowa Ludomira Handzla - sala ratuszowa

  Nowy Sącz otrzymał dofinansowanie na uruchomienie dwóch miejskich żłobków

  Opublikowany 2019-03-01 07:55:00

  W Nowym Sączu, po podpisaniu umowy, zostaną utworzone i rozpoczną funkcjonowanie dwa nowe żłobki miejskie: Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Podhalańskiej oraz Żłobek Miejski nr 3. przy ul. Kusocińskiego. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Maluch + 2019.

  Więcej

 • Porozumienie między Miastem Nowy Sącz a PWSZ

  Porozumienie między Miastem Nowy Sącz a PWSZ

  Opublikowany 2019-03-01 07:49:00

  Wspólna organizacja przedsięwzięć popularno - naukowych, projektów badawczych i rozwojowych, wspieranie realizacji praktyk studenckich to tylko niektóre punkty podpisanego dziś (1 marca) przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, porozumienia o współpracy.

  Więcej

 • Karta Nowosądeczanina

  Trwają prace nad wprowadzeniem "Karty Nowosądeczanina"

  Opublikowany 2019-02-22 11:49:00

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel podpisał zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw Projektu "Karta Nowosądeczanina". Dzięki niej mieszkańcy Nowego Sącza oraz osoby płacące w mieście podatki, będą mogły między innymi korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz bezpłatnie parkować auta na nowo powstałych parkingach.

  Więcej

 • Ludomir Handzel, Artur Bochenek i Adam Konicki wizytują budowę mostu Heleńskiego

  Budowa mostu Heleńskiego nabrała tempa - wizyta prezydenta Ludomira Handzla

  Opublikowany 2019-02-19 21:49:00

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, jego zastępca Artur Bochenek oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki oglądali 19 lutego postęp prac przy budowie mostu heleńskiego. Aktualnie trwa tam betonowanie płyty pomostu od strony dzielnicy Helena.

  Więcej

 • Nowy Sącz o zachodzie słońca

  Trzecie spotkanie on-line z prezydentem Ludomirem Handzlem

  Opublikowany 2019-02-19 21:20:00

  Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na 3. spotkanie on-line w piątek 22 lutego o godzinie 19:00. Transmisja odbędzie się na portalu społecznościowym Facebook.

  Więcej

 • Prezydent Ludomir Handzel prezentuje pierwszą turę dostawy błękitnego węgla

  W Nowym Sączu już jest błękitny węgiel!

  Opublikowany 2019-02-19 14:31:00

  Od dziś w promocyjnej cenie można kupować w Nowym Sączu błękitny węgiel, czyli nowoczesne paliwo bezdymne - poinformował prezydent miasta Ludomir Handzel podczas briefingo prasowego, który odbył się w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jest to zasługa współpracy Urzędu Miasta z firmą Polchar, która dostarczyła do Nowego Sącza błękitne paliwo w cenie niższej niż rynkowa.

  Więcej

 • Konferencje prasowa Ludomira Handzla - sala ratuszowa

  Nowy Sącz stracił kontrolę nad swoją spółką. Nie ma możliwości kontrolnych działań poprzez Radę Nadzorczą

  Opublikowany 2019-02-12 14:22:00

  W związku z posiedzeniem Walnego Zgromadzenia Spółki Sądeckie Wodociągi w dniu 11 lutego 2019 r., informujemy, że wbrew medialnym doniesieniom, w zwołanym przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Walnym Zgromadzeniu Spółki Sądeckie Wodociągi w punkcie obrad był zapis dotyczący zmiany składu Rady Nadzorczej, nie było mowy o zmianie Zarządu Spółki.

  Więcej

 • Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie przyszłości Sandecji

  Prezydent Ludomir Handzel: Wszystko, co robimy, robimy dla dobra Sandecji

  Opublikowany 2019-02-12 13:11:00

  Debata na temat dalszego funkcjonowania Miejskiego Klubu Sportowego SANDECJA S.A. zdominowała obrady ostatniej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Pomimo dyskusji, na wniosek radnego Krzysztofa Głuca, uchwała dotycząca rozwoju Spółki została wycofana z porządku obrad.

  Więcej

 • Prezydent Handzel otwiera dwukierunkowy ruch przy ul.Staszica

  Wprowadzono zmianę ruchu na ul. Staszica

  Opublikowany 2019-02-11 13:10:00

  W dniu dzisiejszym (11 lutego) Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej udał się na ulicę Staszica, gdzie został wprowadzony ruch pojazdów drogowych, na odcinku od ulicy Długosza do Alei Wolności.

  Więcej

 • Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg podczas konferencji prasowej

  Aktywne przejścia dla pieszych

  Opublikowany 2019-01-29 16:43:00

  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu złożył wniosek o dofinansowanie na wykonanie dwóch tak zwanych „aktywnych” przejść dla pieszych. Drogowcy we współpracy z policją wytypowali dwa najbardziej niebezpieczne przejścia, na których planowane są inwestycje. To przejście przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi – Poniatowskiego oraz Al. Wolności w rejonie ulicy Żeromskiego.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"