Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Okładka newslettera

  Kolejny newsletter Koalicji Nowosądeckiej

  Opublikowany 2015-04-29 08:27:00

  Z przyjemnością pragniemy Państwu przedstawić kolejną porcje informacji związanych z życiem Nowego Sącza. W naszym newsletterze można zapoznać się z kilkoma ciekawymi materiałami między innymi na temat, tego co się dzieję na naszych osiedlach, poruszona została kwestia pozyskiwania środków unijnych. Poruszono także kwestie związane z realizacją kontraktu terytorialnego czy Sądeckiej Wenecji.

  Więcej

 • Peugeot 2008 zakupiony dla Straży Miejskiej używany przez Jerzego Gwiżdża wg sadeczanin.info

  Nowy Sącz. Dla kogo ten samochód?

  Opublikowany 2015-04-24 13:21:00

  Miasto wydało ok. 70 tys. zł na peugeota 2008, elegancką osobówkę dla straży miejskiej. Tymczasem przymiarki do auta robił wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

  Więcej

 • Konferencja prasowa Koalicji Nowosądeckiej

  Koalicja Nowosądecka do władz miasta: Opamiętajcie się

  Opublikowany 2015-04-21 20:33:00

  Przypomnijmy, w marcu tego roku Rada Miasta Nowego Sącza przyjęła uchwałę, która umożliwiała zakup nowego samochodu dla Straży Miejskiej. Pojazd miał być przystosowany do przewozu osób nietrzeźwych. Według jednego z lokalnych portali internetowych zdziwienie strażników wzbudził jednak fakt, gdy na parkingu przed ich siedzibą pojawił się stary wysłużony Peugeot 301, którym do tej pory jeździł wiceprezydent miasta Jerzy Gwiżdż, a po nowym samochodzie nie było śladu.

  Więcej

 • Peugeot 2008 zakupiony dla Straży Miejskiej używany przez Jerzego Gwiżdża wg sadeczanin.info

  Stanowisko Koalicji Nowosądeckiej w sprawie wykorzystywania samochodu dla Straży Miejskiej przez Jerzego Gwiżdża

  Opublikowany 2015-04-20 06:16:00

  Nawiązując do informacji prasowych oraz informacji jakie dotarły to Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka nie mogliśmy pozostawić tej, jakże bulwersującej sprawy, bez stosownej reakcji z naszej strony. Poniżej prezentujemy list jaki wysłaliśmy do : prezydenta Ryszarda Nowaka, jego zastępcy, Jerzego Gwiżdża, Bożeny Jawor - przewodniczącej Rady Miasta oraz wszystkich radnych.

  Więcej

 • Pieniądze

  Ile zarabiają pełnomocnicy prezydenta?

  Opublikowany 2015-03-27 21:37:00

  Według informacji, które stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka otrzymało z Urzędu Miasta Nowego Sącza od 2015 roku prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zatrudnia 4 pełnomocników. Łącznie na ich pensje w styczniu magistrat wydał ponad 51 tys. zł brutto (w tym wypłacono jednak tzw. „trzynastki”). W lutym kwota ta spadła do 31,5 tys. zł brutto (w tym jeden z pełnomocników otrzymał nagrodę jubileuszową), co oznacza, że średnio każdy z nich miesięcznie zarabia około 7,5 tys. zł brutto.

  Więcej

 • Grzegorz Dobosz Ryszard Nowak Marek Oleniacz - Grzegorz Dobosz na emeryturze

  Ile zarabiają pełnomocnicy Prezydenta Nowaka? -pyta KN

  Opublikowany 2015-03-27 21:25:00

  W związku z olbrzymim zainteresowaniem Sądeczan kwestiami związanymi z zatrudnieniem nowego pełnomocnika prezydenta do spraw inwestycji Koalicja Nowosądecka wystąpiła z prośbą do prezydenta o udzielenie informacji na temat pracy pełnomocników, kosztów ich utrzymania oraz sposobu wyboru nowego pełnomocnika -czytamy na stronie Koalicji Nowosądeckiej.

  Więcej

 • Prezydent Nowak i jego doradcy

  W 4 miesiące doradcy prezydenta zarobili ok. 140 tys zł. Przesada i przerost administracji? Radni nie widzą problemu

  Opublikowany 2015-03-27 19:07:00

  Nie milkną głosy krytyki po tym, jak prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zatrudnił szóstego już pełnomocnika, tym razem od inwestycji. Ratusz nadal, konsekwentnie, nie ujawnia jego wynagrodzenia, ale wiemy już ile płaci pozostałym doradcom. Okazuje się, że prezydent hojnie ich wynagradza z pieniędzy podatników, wypłacając m.in ”trzynastki” i „nagrody jubileuszowe”.

  Więcej

 • Nowy Sącz ratusz - front

  Pełnomocnik prezydenta ds inwestycji

  Opublikowany 2015-03-26 04:17:00

  W związku z olbrzymim zainteresowaniem Sądeczan kwestiami związanymi z zatrudnieniem nowego pełnomocnika prezydenta do spraw inwestycji Koalicja Nowosądecka wystąpiła z prośbą do prezydenta o udzielenie informacji na temat pracy pełnomocników, kosztów ich utrzymania oraz sposobu wyboru nowego pełnomocnika.

  Więcej

 • Artur Bochenek, prezes zarządu Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

  Dziękuję panie prezydencie!

  Opublikowany 2015-03-22 18:23:00

  Rozmowa z Arturem Bochenkiem, prezes Zarządu Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka, wicewójtem Chełmca.

  Więcej

 • Nie będziemy organem bijącym w ratusz

  Opublikowany 2015-03-13 16:54:00

  Ludomir Handzel, który kilka miesięcy temu walczył o piastowanie najważniejszej funkcji w mieście nie odpuszcza i zakłada Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka. Chce też wydawać gazetę.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"