Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Prezydent Nowak i jego doradcy

  W 4 miesiące doradcy prezydenta zarobili ok. 140 tys zł. Przesada i przerost administracji? Radni nie widzą problemu

  Opublikowany 2015-03-27 19:07:00

  Nie milkną głosy krytyki po tym, jak prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zatrudnił szóstego już pełnomocnika, tym razem od inwestycji. Ratusz nadal, konsekwentnie, nie ujawnia jego wynagrodzenia, ale wiemy już ile płaci pozostałym doradcom. Okazuje się, że prezydent hojnie ich wynagradza z pieniędzy podatników, wypłacając m.in ”trzynastki” i „nagrody jubileuszowe”.

  Więcej

 • Nowy Sącz ratusz - front

  Pełnomocnik prezydenta ds inwestycji

  Opublikowany 2015-03-26 04:17:00

  W związku z olbrzymim zainteresowaniem Sądeczan kwestiami związanymi z zatrudnieniem nowego pełnomocnika prezydenta do spraw inwestycji Koalicja Nowosądecka wystąpiła z prośbą do prezydenta o udzielenie informacji na temat pracy pełnomocników, kosztów ich utrzymania oraz sposobu wyboru nowego pełnomocnika.

  Więcej

 • Artur Bochenek, prezes zarządu Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

  Dziękuję panie prezydencie!

  Opublikowany 2015-03-22 18:23:00

  Rozmowa z Arturem Bochenkiem, prezes Zarządu Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka, wicewójtem Chełmca.

  Więcej

 • Nie będziemy organem bijącym w ratusz

  Opublikowany 2015-03-13 16:54:00

  Ludomir Handzel, który kilka miesięcy temu walczył o piastowanie najważniejszej funkcji w mieście nie odpuszcza i zakłada Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka. Chce też wydawać gazetę.

  Więcej

 • Ludomir Handzel

  "Straż Miejska niewiele może..."

  Opublikowany 2015-03-12 12:29:00

  W Nowym Sączu będzie więcej Straży Miejskiej ale tyle samo strażników. Urzędnicy organizują nowy budynek dla mundurowych przy ulicy Nawojowskiej ale nie planują dodatkowych zatrudnień. Tak czy inaczej wiąże się to z wydawaniem publicznych pieniędzy a to nie podoba się części opozycji.

  Więcej

 • Ludomir Handzel, Jacek Żelasko, Patryk Walter

  Koalicja Nowosądecka w natarciu. Wydają swoje pismo

  Opublikowany 2015-03-11 16:53:00

  Mimo przegranych wyborów samorządowych Koalicja Nowosądecka nie składa broni. Zapowiadaną aktywność i gotowość do recenzowania poczynań sadeckiego magistratu przekuła …w wydawnictwo. Właśnie ukazała się pierwszy numer internetowego pisma.

  Więcej

 • Skrzyżowanie Witaosa, Barska, Prażmowskiego

  Remontów dróg nie będzie do odwołania, bo urzędnicy z Nowego Sącza pogubili się w procedurach. Dostali wyrok

  Opublikowany 2015-03-11 05:16:00

  Zapomnijcie o remontach dróg i chodników. Urzędnicy z Nowego Sącza zawalili wybór wykonawcy i teraz wszystko, po trzech miesiącach papierkowej roboty, trzeba niemalże zaczynać od nowa. Ile to jeszcze potrwa? Nie wiadomo, być może pozimowe remonty ruszą najwcześniej na przykład w maju i to pod warunkiem, że tym razem już żadnych wpadek nie będzie.

  Więcej

 • Ludomir Handzel oraz Koalicja Nowosądecka rozpoczyna akcję - Jedz jabłka

  Pierwszy newsletter Koalicji Nowosądeckiej

  Opublikowany 2015-03-10 17:45:00

  Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu nasz pierwszy newsletter. Za jego pomocą będziemy starali się informować wszystkich sympatyków Koalicji Nowosądeckiej o wydarzeniach związanych z naszym stowarzyszeniem.

  Więcej

 • Google maps - ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu

  Jak remontują sądeckie drogi pyta Koalicja Nowosądecka

  Opublikowany 2015-03-09 06:56:00

  Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka postanowiło sprawdzić obietnice wyborcze Ryszarda Nowaka, który wielokrotnie podkreślał, że system komunikacyjny jest w Nowym Sączu dobry i wyremontowano aż 80 km dróg.

  Więcej

 • Koncepcja budowy ronda pod sądeckim zamkiem

  „Lepiej wziąć się do pracy”-list do wiceprezydenta Gwiżdża

  Opublikowany 2015-03-07 08:06:00

  Koalicja Nowosądecka pisze otwarty list do wiceprezydenta Nowego Sącza – Jerzego Gwiżdża: „W związku z komentarzami Pana Jerzego Gwiżdża,wiceprezydenta Nowego Sącza, w których nazywa głupotą przypisywanie sobie przez Koalicję Nowosądecką pomysłów związanych z trzema pasami ruchu na moście heleńskim i twierdzi, iż od wielu lat były takie plany, pragniemy poinformować, iż jeszcze w czerwcu 2013 roku obowiązywał plan, w którym nie było ani słowa na temat trzech pasów ruchu. W załączniku przesyłamy zdjęcie projektu tych rozwiązań. Niemniej, jeśli jednak dla Pana Gwiżdża jest to tak istotna sprawa to możemy przyjąć do wiadomości, iż Pan Jerzy Gwiżdż jest pomysłodawcą tej koncepcji.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"