Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Tomasz Dyda

  Stanowisko Koalicji Nowosądeckiej w sprawie Straży Miejskiej w Nowym Sączu

  Opublikowany 2015-05-17 05:18:00

  Biorąc pod uwagę referendum lokalne dotyczącego funkcjonowania straży miejskiej w Nowym Targu, w którego wyniku zdecydowana większość osób biorących udział w głosowaniu opowiedziała się za likwidacją straży miejskiej, Koalicja Nowosądecka pragnie przypomnieć, iż już w trakcie ostatniej samorządowej kampanii wyborczej problem nieprawidłowego funkcjonowania straży miejskiej w Nowym Sączu był przez Koalicję Nowosądecką mocno akcentowany.

  Więcej

 • Konferencja Koalicja Nowosądecka 20 października 2014

  KN nie agituje lecz apeluje o udział w wyborach prezydenckich

  Opublikowany 2015-05-08 06:39:00

  Koalicja Nowosądecka zajęła stanowisko w sprawie niedzielnych wyborów prezydenckich.

  Więcej

 • Pałac Prezydencki w Warszawie

  Apel Koalicji Nowosądeckiej do Sądeczan w sprawie uczestnictwa w wyborach prezydenckich

  Opublikowany 2015-05-07 17:14:00

  W najbliższą niedzielę ( 10 maja 2015r.) odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka powstało z myślą o poprawie życia mieszkańców Nowego Sącza. Głównym celem Stowarzyszenia jest kontrola działania władzy lokalnej, reprezentowanie głosu Sądeczan, podpowiadanie lepszych rozwiązań dla naszej małej ojczyzny, jaką jest Nowy Sącz. Niemniej, zachęcamy wszystkich Sądeczan do aktywnego udziału w zbliżających się wyborach.

  Więcej

 • Rynek maślany w Nowym Sączu

  Kulisy negocjacji Nowaka z Millerem: d.Sanepid, SKO, PKW, Izba Celna i garaże za parking przy Rynku Maślanym

  Opublikowany 2015-05-07 12:12:00

  Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza, negocjuje z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, zamianę działek. W ten sposób dawną strażnicę przy ul.Grybowskiej Urząd Miasta mógłby przerobić na parking albo halę targową, likwidując jednocześnie, w tym drugim przypadku, Rynek Maślany, na którym powstałby parking. W zamian miasto musiałoby oddać swoje prawa do działek, na których znajdują się m.in budynki PKW, Izby Celnej, Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz garaże.

  Więcej

 • Przy Maślanym Rynku, na terenie byłej jednostki strażackiej przy ul. Grybowskiej funkcjonuje obecnie parking zarządzany przez MOSiR.

  Parking? Żadna nowość, pracujemy nad tym

  Opublikowany 2015-05-05 20:52:00

  Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka proponuje prezydentowi miasta rozważenie budowy parkingu wielopoziomowego przy Maślanym Rynku oraz w okolicy ul. Romanowskiego. – Te propozycje nie są czymś nowym, od dłuższego czasu rozważamy budowę parkingu podziemnego przy ul. Grybowskiej – ripostuje Ryszard Nowak.

  Więcej

 • Radio Kraków

  O tym się mówi: Propozycja Koalicji Nowosadeckiej w sprawie parkingów

  Opublikowany 2015-05-04 17:19:00

  Rozmowa Sławomira Wrony z Jackiem Żelasko w sprawie przesłanej do Urzędu Miasta propozycji budowy parkingów w centrum Nowego Sącza. - Wszyscy widzimy ile w okolicach rynku lub samego studia Radia Kraków jest wywieszonych kartek z numerem telefonu oraz informacją "Wynajmę lokal", doskonale widzimy jak zamiera centrum gdy na maślanym rynku nie ma sprzedawców. - mówi Jacek Żelasko. Niewątpliwie problem nie jest nowy. Niewątpliwie problem doskwiera wielu mieszkańcom Nowego Sącza.

  Więcej

 • Parking dwupoziomowy

  Jeśli parking, to wielopoziomowy

  Opublikowany 2015-05-02 21:10:00

  W nawiązaniu do programu przedstawianego w trakcie kampanii wyborczej przez KWW Koalicja Nowosądecka oraz zgodnie z naszymi zapowiedziami, jako nowo powstałe Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zwracamy się do Pana prezydenta z propozycją, która w zdecydowany sposób przyczyni się nie tylko do poprawy systemu komunikacyjnego w mieście ale także poprawi komfort życia mieszkańców naszego Miasta, jak również wpłynie znacząco na ożywienie nowosądeckiego rynku i jego okolic.

  Więcej

 • Parking dwupoziomowy

  KN do prezydenta : parkingi, parkingi i jeszcze raz parkingi

  Opublikowany 2015-05-02 16:20:00

  W nawiązaniu do programu przedstawianego w trakcie kampanii wyborczej przez KWW Koalicja Nowosądecka oraz zgodnie z naszymi zapowiedziami, jako nowo powstałe Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zwracamy się do Pana prezydenta z propozycją, która w zdecydowany sposób przyczyni się nie tylko do poprawy systemu komunikacyjnego w mieście ale także poprawi komfort życia mieszkańców naszego Miasta, jak również wpłynie znacząco na ożywienie nowosądeckiego rynku i jego okolic.

  Więcej

 • Okładka newslettera

  KN: Sądeckiej Wenecji nie będzie? Prezydent kpi: Gdzie ich Sądeczanka?

  Opublikowany 2015-04-30 10:53:00

  Jednej z najdroższych inwestycji w historii miasta (50 do 60 mln zł) jeszcze nie ma nawet na planach (mają być jesienią), ale dyskusja o niej już budzi emocje. Koalicja Nowosądecka ostrzega, że Sądeckiej Wenecji nie będzie, bo nikt nie da nam na nią pieniędzy. Prezydent Ryszard Nowak odpowiada Koalicji pytaniami: „Co to jest ta KN? A gdzie Sądeczanka?” Z kolei minister sportu pytany przez nas o dofinansowanie „Wenecji” dziwi się: - Nie możemy przyznać pieniędzy na ten projekt, bo prezydent miasta do tej pory o to nie wnioskował.

  Więcej

 • Sądecka Wenecja

  Sądeckiej Wenecji nie będzie?

  Opublikowany 2015-04-30 10:34:00

  Jak czytamy w najnowszym wydaniu biuletynu stowarzyszenia w lutym Koalicja Nowosądecka wystąpiła do prezydenta miasta z zapytaniem dotyczącym zasad finansowania tej inwestycji oraz jej późniejszej eksploatacji. Na pismo odpowiedział sekretarz miasta Marek Oleniacz, który stwierdził, że „szczegółowa analiza kosztów i przychodów związana z eksploatacją infrastruktury zostanie przeprowadzona w ramach opracowania studium wykonalności, a dokładne koszty będą znane na etapie eksploatacji wybudowanej/ zmodernizowanej infrastruktury”.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"