Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Ulica Kolejowa w Nowym Sączu

  Remont ulicy kolejowej, niekończąca się opowieść

  Opublikowany 2015-07-08 00:19:00

  Remont ulicy Kolejowej już….. w przyszłym roku (najprawdopodobniej), ale czy na pewno? Na prośbę mieszkańców naszego miasta, a w szczególności Sądeczan mieszkających przy ulicy Kolejowej, Koalicja Nowosądecka zwróciła się z pytaniem do Urzędu Miasta Nowego Sącza, kiedy zostaną rozpoczęte prace remontowe na w/w ulicy (załącznik/foto pisma).

  Więcej

 • Tak wygląda Park Strzelecki w Nowym Sączu

  O miejscach rekreacji słów kilka..

  Opublikowany 2015-07-06 08:45:00

  Korzystając z prawa dostępu do informacji publicznej Koalicja Nowosądecka dnia 1.06.2015 złożyła zapytanie odnośnie planów rekreacyjnego zagospodarowania przez miasto Nowy Sącz brzegów rzeki Kamienica oraz stworzenia nowych miejsc rekreacji i wypoczynku na terenie miasta. W niedawnej (15.06.2015) odpowiedzi Prezydenta Nowego Sącza otrzymaliśmy odpowiedź, iż kilka takich miejsc nasze miasto już posiada oraz planowane jest dalsze poszerzenie oferty wypoczynkowo - rekreacyjnej. Prezydent w planach rozwojowych wymienia Park Strzelecki, projekt "Sądeckiej Wenecji" , a także tereny przy brzegu rzeki Dunajec i wyżej wymienionej Kamienicy. Terminów realizacji oraz szczegółów brak.

  Więcej

 • Koalicja Nowosądecka w Sejmie

  Koalicja Nowosądecka w Sejmie!

  Opublikowany 2015-06-28 07:00:00

  W dniach 25 i 26 czerwca 2015 r zarząd Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka odbyła roboczą wizytę w Warszawie, gdzie przeprowadzili szereg rozmów. W pierwszym dniu wizyty tj,. 25 czerwca Koalicja Nowosądecka przebywała między innymi na terenie Sejmu, gdzie odbyły się liczne rozmowy z parlamentarzystami.

  Więcej

 • Zapytanie Koalicji Nowosądeckiej w sprawie wydatków Urzędu Miasta na reklamę w mediach

  Urząd hojnie płaci za publikacje

  Opublikowany 2015-06-26 19:51:00

  Prawie 200 tysięcy złotych wydał w ubiegłym roku Urząd Miasta na reklamę, ogłoszenia, promocję i teksty sponsorowane w mediach. Spore kwoty kierowane do niektórych lokalnych wydawców wydawane są bez przejrzystych zasad i według niejasnych kryteriów. Warto mieć świadomość, że wiele materiałów dotyczących m.in. pracy Urzędu Miasta czy prezydenta, jest sowicie opłacana z pieniędzy sądeckich podatników.

  Więcej

 • Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza

  Gratulacje dla prezydenta Nowaka oraz Rady Miasta z okazji udzielenia przez Radę Miasta absolutorium

  Opublikowany 2015-06-24 12:20:00

  W związku z kolejnym już (w sumie 9 z rzędu) absolutorium, serdeczne gratulacje dla Pana Ryszarda Nowaka za otrzymane zaufanie od Rady Miasta. Z kolei Radzie Miasta ślemy gratulacje w związku z tym, iż odnosi się wrażenie, że dała się niemal w całości podporządkować organowi, który powinna kontrolować, a także za bezkrytyczne podejście do spraw Nowego Sącza. Ktoś, kto obserwował to z boku mógłby odnieść wrażenie, że Nowy Sącz jest krainą miodem i mlekiem płynącą.

  Więcej

 • Koalicja Nowosądecka pyta urzędy

  Koalicja Nowosądecka pyta - urzędnicy odpowiadają

  Opublikowany 2015-06-19 13:54:00

  Mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejny newsletter. Tym razem prezentujemy kilka odpowiedzi na nasze zapytania. W sumie prowadzimy ponad 30 spraw. W niniejszym newsletterze prezentujemy zaledwie kilka, naszym zdaniem najciekawszych.

  Więcej

 • Paweł Kupczak podczas debaty w Sądeczaaninie

  Sandecja tonie w długach, nie płacą piłkarzom. Chcą prywatyzacji. UM: to błąd

  Opublikowany 2015-06-11 15:52:00

  Zadłużenie Miejskiego Klubu Sportowego klubu sięga już pół miliona złotych. Zawodnicy nie dostali wypłaty a kibiców na mecze przychodzi coraz mniej - przyznał Paweł Cieślicki, dyrektor Sandecji, podczas debaty nad przyszłością klubu, zorganizowanej w siedzibie naszego portalu. Krytykowany przez internautów zarząd ma już dość.

  Więcej

 • Paweł Kupczak podczas debaty w Sądeczaninie

  Być albo nie być Sandecji. Klub nie płaci piłkarzom od trzech miesięcy. Kto da na to pieniądze?

  Opublikowany 2015-06-10 13:24:00

  Gorąca momentami dyskusja, która odbyła się w siedzibie Sądeczanina może przynieść efekty. Dyrektor Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja Paweł Cieślicki zgodził się rozmawiać z każdym, kto chce pomóc drużynie. Pierwszym, który się zgłosił jest przedstawiciel Koalicji Nowosądeckiej Paweł Kupczak i do takiego spotkania ma dojść w najbliższych dniach. O swoim pomyśle na prywatyzację przypomniał też były przewodniczący Rady Miasta Artur Czernecki. Rzecznik Michał Śmierciak potwierdził, że w tej sytuacji klub gotowy jest na przekształcenie w spółkę akcyjną. Tylko, czy to wystarczy, żeby poprawić kondycję finansową? Przypomnijmy, że Sandecja od trzech miesięcy nie płaci swoim piłkarzom, co z kolei może skutkować spadkiem drużyny z I do III Ligi. Debatę w siedzibie redakcji prowadził redaktor Bogumił Storch.

  Więcej

 • Stanowisko Koalicji Nowosądeckiej w sprawie obsady stanowisk w STBS

  Opublikowany 2015-06-02 10:34:00

  Koalicja Nowosądecka będzie dopingować nowym prezesom aby jak najlepiej kierowali spółką miejską gdyż zależy nam na dobru naszego miasta w tym spółek miejskich! Będziemy bacznie obserwow ...

  Więcej

 • Odpowiedz Jerzego Gwiżdża w sprawie samochodów dla Straży Miejskiej - nagłówek

  Użytkowanie samochodów przez pracowników Urzędu Miasta Nowego Sącza

  Opublikowany 2015-06-01 18:21:00

  Kampania prezydencka już za nami. Zgodnie z obietnicą do jej zakończenia nie wypowiadaliśmy w kwestiach związanych z funkcjonowaniem działań Urzędu Miasta. Niniejszym powracamy do spraw bieżących Nowego Sącza. W nawiązaniu do doniesień medialnych, w sprawie rzekomych nadużyć w użytkowaniu samochodów w sądeckim Urzędzie Miasta, a w szczególności przez Jerzego Gwiżdża, zastępcę prezydenta Nowego Sącza, Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka postanowiło zbadać sprawę. Poniżej przedstawiamy treść odpowiedzi samego wiceprezydenta Gwiżdża. Odpowiedz pozostawiamy bez komentarza.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"