Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Ogród Sensoryczny w Muszynie

  Dlaczego nie dla Sądeckiej Wenecji ?

  Opublikowany 2015-08-24 18:20:00

  W Nowym Sączu obecnie brakuje podstawowej infrastruktury przeznaczonej do aktywnego wypoczynku. W okresie wakacyjnym dzieci i młodzież nie mają wystarczającej ilości placów zabaw czy chociażby boisk do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną. Kolejny rok z rzędu Sądeczanie nie mają kąpieliska na świeżym powietrzu, przez co zmuszeni są wyjeżdżać do sąsiednich gmin, aby ochłodzić się w letnie upalne dni. Czy w takich warunkach Nowy Sącz stać na wydatek około 70 milionów ? Raczej nie. Czego Mieszkańcy Nowego Sącza oczekują zamiast Sądeckiej Wenecji ? A może pytanie powinno brzmieć: Co przed Sądecką Wenecją ? Poniżej przedstawimy listę najważniejszych inwestycji związanych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu, szeroko omówionych z mieszkańcami Nowego Sącza oraz prezentowanymi w czasie jesiennej kampanii wyborczej.

  Więcej

 • Liasta rankingowa I etapu konkursu Modelowa Rewitalizacja Miasta

  Rewitalizacja Sądeckiej Starówki niedoceniona przez MIiR. Odpadła już w I etapie !

  Opublikowany 2015-08-14 11:40:00

  13 sierpnia 2015 roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało listę rankingową w konkursie Modelowa Rewitalizacja Miast. Niestety projekt przygotowany przez Urząd Miasta w Nowym Sączu nie został najlepiej oceniony. Z wynikiem 204 punktów znalazł się dopiero na 105 pozycji. Ministerstwo zakwalifikowało w I etapie konkursu 57 miast. Z pośród nich 20 będzie miało możliwość uzyskania dotacji na rewitalizację.

  Więcej

 • Program Ludomira Handzla i Koaliocji Nowosądeckiej w wyborach samorządowych listopad 2014

  Dla dobra Sądeczan możecie "kraść nasze pomysły"

  Opublikowany 2015-08-11 08:28:00

  Władze miasta Nowego Sącza oraz radni mają coraz nowsze pomysły na rozwój Nowego Sącza, które są bardzo zbieżne z programem Koalicji Nowosądeckiej oraz Ludomira Handzla z kampanii wyborczej do samorządu, jesienią 2014 roku. W związku z tym, dla przypomnienia przypominamy zarys programu Koalicji Nowosądeckiej przedstawiony i przekazany sądeckim mediom podczas konferencji prasowej w dniu 24 września 2014. Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z tych pomysłów na rozwój miasta.

  Więcej

 • Logo RTK

  Finansowanie sądeckich mediów przez Ratusz - spór o 32 tyś zł

  Opublikowany 2015-08-11 07:01:00

  19 czerwca 2015 roku Koalicja Nowosądecka opublikowała newsletter zawierający między innymi materiał na temat sposobu wydawania publicznych pieniędzy na media. Głównie chodziło nam o to, w jaki sposób wybierane są podmioty, którym przekazuje się publiczne pieniądze i czy nie odbywa się to na zasadzie kolesiostwa. Po publikacji materiałów przesłanych przez Urząd Miasta zgłosili się do nas przedstawiciele Regionalnej Telewizji Kablowej z informacją, iż odpowiedz udzielona przez Ratusz odbiega od stanu faktycznego - różnica w otrzymanych kwotach sięga około 32 tyś zł.

  Więcej

 • Druga strona ulotki z 72 Tour de Pologne - mapka z objazdami

  Trasa objazdów w związku z Tour de Pologne w Nowym Sączu 5 sierpnia 2015

  Opublikowany 2015-08-02 05:05:00

  Na podstawie dostępnych informacji przygotowaliśmy trasę objazdu na interaktywnej mapce. Dzięki temu można w łatwy sposób zapoznać się z objazdami przygotowanymi w związku z przejazdem Tour de Pologne przez Nowy Sącz w dniu 5 sierpnia 2015 roku. Trzeba wziąć pod uwagę, iż w tym tygodniu jest odpust w Bazylice, który dodatkowo komplikuje sprawę - mimo wszystko trochę przyjezdnych przybywa na ten odpust. Ponadto od godziny 13:00 do godziny 20:00 jedyna droga łącząca obie strony miasta będzie nie przejezdna (w dodatku jest to trasa na Krynicę ) - jedyna możliwość przejazdu przez Chełmiec i Brzezną - jednak i ta możliwość w godzinach od 16:00 do 17:00 będzie nieprzejezdna.

  Więcej

 • Trasa przejazdu Tour de Pologne przez Nowy Sącz 5 sierpnia 2015

  Trasa przejazdu Tour de Pologne przez Nowy Sącz 5 sierpnia

  Opublikowany 2015-08-01 17:02:00

  W związku z licznymi opiniami Sądeczan o tym, iż nie wiedzą jaka będzie trasa przejazdu kolarzy w ramach Tour de Pologne w Nowym Sączu prezentujemy mapę przejazdu oraz objazdy wyznaczone przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

  Więcej

 • Ulotka 72 Tour de Pologne 1 i 2 strona

  Dlaczego Prezydent Nowak reklamuje Kraków ? Czy to za pieniądze Sądeczan ?

  Opublikowany 2015-07-31 10:10:00

  Jak informuje nas jeden z Sądeczan w marketach pojawiła się ulotka z informacjami o 72 Tour de Pologne. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż ulotka przedstawia Rynek w Krakowie z widokiem na Sukiennice i Bazylikę Mariacką, obklejona jest sądecką rączką, która dobrze wróży a podpisana jest przez Prezydenta Nowaka.

  Więcej

 • Pieniądze

  Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

  Opublikowany 2015-07-24 12:05:00

  Rodzice najzdolniejszych uczniów z Nowego Sącza zgłosili się do Koalicji Nowosądeckiej w sprawie stypendiów. Martwili się, że ich dzieci nie otrzymają obiecanych przez prezydenta Nowaka stypendiów, gdyż do dnia dzisiejszego ich nie otrzymali, a od września będą uczęszczać już do innej szkoły.

  Więcej

 • Okładka newslettera lipiec 2015

  Koalicja Nowosądecka pyta urzędy w sprawie lodowiska, remontów, Tour de Pologne, bezrobocia, miejsc wypoczynku

  Opublikowany 2015-07-22 02:02:00

  Kolejny już raz Koalicja Nowosądecka prezentuje korespondencję z urzędami w sprawach ważnych dla mieszkańców Nowego Sącza. Tym razem zapytaliśmy także sąsiednie gminy aby mieć punkt odniesienia do odpowiedzi przesłanych przez sądecki urząd. Część odpowiedzi zdziwiła nas bardzo. Niemniej ocenę zostawiamy Sądeczanom.

  Więcej

 • Lodowisko

  Ślizgawka na Sądeckim Rynku może być dużo tańsza !

  Opublikowany 2015-07-12 11:57:00

  Tej zimy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wpadł na pomysł zainstalowania ślizgawki na płycie rynku. Wstęp na ślizgawkę był bezpłatny, jedynie osoby nie posiadające łyżew odpłatnie mogły je wypożyczyć. Według informacji przesłanych przez Pana Pawła Badurę, dyrektora MOSiR, ze ślizgawki skorzystało około 20 tysięcy osób. Wspaniały wynik! Udało się młodzież i dzieci oderwać od komputera, telewizora, czy konsol do gier.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"