Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza

  Gratulacje dla prezydenta Nowaka oraz Rady Miasta z okazji udzielenia przez Radę Miasta absolutorium

  Opublikowany 2015-06-24 12:20:00

  W związku z kolejnym już (w sumie 9 z rzędu) absolutorium, serdeczne gratulacje dla Pana Ryszarda Nowaka za otrzymane zaufanie od Rady Miasta. Z kolei Radzie Miasta ślemy gratulacje w związku z tym, iż odnosi się wrażenie, że dała się niemal w całości podporządkować organowi, który powinna kontrolować, a także za bezkrytyczne podejście do spraw Nowego Sącza. Ktoś, kto obserwował to z boku mógłby odnieść wrażenie, że Nowy Sącz jest krainą miodem i mlekiem płynącą.

  Więcej

 • Koalicja Nowosądecka pyta urzędy

  Koalicja Nowosądecka pyta - urzędnicy odpowiadają

  Opublikowany 2015-06-19 13:54:00

  Mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejny newsletter. Tym razem prezentujemy kilka odpowiedzi na nasze zapytania. W sumie prowadzimy ponad 30 spraw. W niniejszym newsletterze prezentujemy zaledwie kilka, naszym zdaniem najciekawszych.

  Więcej

 • Paweł Kupczak podczas debaty w Sądeczaaninie

  Sandecja tonie w długach, nie płacą piłkarzom. Chcą prywatyzacji. UM: to błąd

  Opublikowany 2015-06-11 15:52:00

  Zadłużenie Miejskiego Klubu Sportowego klubu sięga już pół miliona złotych. Zawodnicy nie dostali wypłaty a kibiców na mecze przychodzi coraz mniej - przyznał Paweł Cieślicki, dyrektor Sandecji, podczas debaty nad przyszłością klubu, zorganizowanej w siedzibie naszego portalu. Krytykowany przez internautów zarząd ma już dość.

  Więcej

 • Paweł Kupczak podczas debaty w Sądeczaninie

  Być albo nie być Sandecji. Klub nie płaci piłkarzom od trzech miesięcy. Kto da na to pieniądze?

  Opublikowany 2015-06-10 13:24:00

  Gorąca momentami dyskusja, która odbyła się w siedzibie Sądeczanina może przynieść efekty. Dyrektor Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja Paweł Cieślicki zgodził się rozmawiać z każdym, kto chce pomóc drużynie. Pierwszym, który się zgłosił jest przedstawiciel Koalicji Nowosądeckiej Paweł Kupczak i do takiego spotkania ma dojść w najbliższych dniach. O swoim pomyśle na prywatyzację przypomniał też były przewodniczący Rady Miasta Artur Czernecki. Rzecznik Michał Śmierciak potwierdził, że w tej sytuacji klub gotowy jest na przekształcenie w spółkę akcyjną. Tylko, czy to wystarczy, żeby poprawić kondycję finansową? Przypomnijmy, że Sandecja od trzech miesięcy nie płaci swoim piłkarzom, co z kolei może skutkować spadkiem drużyny z I do III Ligi. Debatę w siedzibie redakcji prowadził redaktor Bogumił Storch.

  Więcej

 • Stanowisko Koalicji Nowosądeckiej w sprawie obsady stanowisk w STBS

  Opublikowany 2015-06-02 10:34:00

  Koalicja Nowosądecka będzie dopingować nowym prezesom aby jak najlepiej kierowali spółką miejską gdyż zależy nam na dobru naszego miasta w tym spółek miejskich! Będziemy bacznie obserwow ...

  Więcej

 • Odpowiedz Jerzego Gwiżdża w sprawie samochodów dla Straży Miejskiej - nagłówek

  Użytkowanie samochodów przez pracowników Urzędu Miasta Nowego Sącza

  Opublikowany 2015-06-01 18:21:00

  Kampania prezydencka już za nami. Zgodnie z obietnicą do jej zakończenia nie wypowiadaliśmy w kwestiach związanych z funkcjonowaniem działań Urzędu Miasta. Niniejszym powracamy do spraw bieżących Nowego Sącza. W nawiązaniu do doniesień medialnych, w sprawie rzekomych nadużyć w użytkowaniu samochodów w sądeckim Urzędzie Miasta, a w szczególności przez Jerzego Gwiżdża, zastępcę prezydenta Nowego Sącza, Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka postanowiło zbadać sprawę. Poniżej przedstawiamy treść odpowiedzi samego wiceprezydenta Gwiżdża. Odpowiedz pozostawiamy bez komentarza.

  Więcej

 • Tomasz Dyda

  Stanowisko Koalicji Nowosądeckiej w sprawie Straży Miejskiej w Nowym Sączu

  Opublikowany 2015-05-17 05:18:00

  Biorąc pod uwagę referendum lokalne dotyczącego funkcjonowania straży miejskiej w Nowym Targu, w którego wyniku zdecydowana większość osób biorących udział w głosowaniu opowiedziała się za likwidacją straży miejskiej, Koalicja Nowosądecka pragnie przypomnieć, iż już w trakcie ostatniej samorządowej kampanii wyborczej problem nieprawidłowego funkcjonowania straży miejskiej w Nowym Sączu był przez Koalicję Nowosądecką mocno akcentowany.

  Więcej

 • Konferencja Koalicja Nowosądecka 20 października 2014

  KN nie agituje lecz apeluje o udział w wyborach prezydenckich

  Opublikowany 2015-05-08 06:39:00

  Koalicja Nowosądecka zajęła stanowisko w sprawie niedzielnych wyborów prezydenckich.

  Więcej

 • Pałac Prezydencki w Warszawie

  Apel Koalicji Nowosądeckiej do Sądeczan w sprawie uczestnictwa w wyborach prezydenckich

  Opublikowany 2015-05-07 17:14:00

  W najbliższą niedzielę ( 10 maja 2015r.) odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka powstało z myślą o poprawie życia mieszkańców Nowego Sącza. Głównym celem Stowarzyszenia jest kontrola działania władzy lokalnej, reprezentowanie głosu Sądeczan, podpowiadanie lepszych rozwiązań dla naszej małej ojczyzny, jaką jest Nowy Sącz. Niemniej, zachęcamy wszystkich Sądeczan do aktywnego udziału w zbliżających się wyborach.

  Więcej

 • Rynek maślany w Nowym Sączu

  Kulisy negocjacji Nowaka z Millerem: d.Sanepid, SKO, PKW, Izba Celna i garaże za parking przy Rynku Maślanym

  Opublikowany 2015-05-07 12:12:00

  Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza, negocjuje z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, zamianę działek. W ten sposób dawną strażnicę przy ul.Grybowskiej Urząd Miasta mógłby przerobić na parking albo halę targową, likwidując jednocześnie, w tym drugim przypadku, Rynek Maślany, na którym powstałby parking. W zamian miasto musiałoby oddać swoje prawa do działek, na których znajdują się m.in budynki PKW, Izby Celnej, Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz garaże.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"