Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Ulotka 72 Tour de Pologne 1 i 2 strona

  Dlaczego Prezydent Nowak reklamuje Kraków ? Czy to za pieniądze Sądeczan ?

  Opublikowany 2015-07-31 10:10:00

  Jak informuje nas jeden z Sądeczan w marketach pojawiła się ulotka z informacjami o 72 Tour de Pologne. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż ulotka przedstawia Rynek w Krakowie z widokiem na Sukiennice i Bazylikę Mariacką, obklejona jest sądecką rączką, która dobrze wróży a podpisana jest przez Prezydenta Nowaka.

  Więcej

 • Pieniądze

  Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

  Opublikowany 2015-07-24 12:05:00

  Rodzice najzdolniejszych uczniów z Nowego Sącza zgłosili się do Koalicji Nowosądeckiej w sprawie stypendiów. Martwili się, że ich dzieci nie otrzymają obiecanych przez prezydenta Nowaka stypendiów, gdyż do dnia dzisiejszego ich nie otrzymali, a od września będą uczęszczać już do innej szkoły.

  Więcej

 • Okładka newslettera lipiec 2015

  Koalicja Nowosądecka pyta urzędy w sprawie lodowiska, remontów, Tour de Pologne, bezrobocia, miejsc wypoczynku

  Opublikowany 2015-07-22 02:02:00

  Kolejny już raz Koalicja Nowosądecka prezentuje korespondencję z urzędami w sprawach ważnych dla mieszkańców Nowego Sącza. Tym razem zapytaliśmy także sąsiednie gminy aby mieć punkt odniesienia do odpowiedzi przesłanych przez sądecki urząd. Część odpowiedzi zdziwiła nas bardzo. Niemniej ocenę zostawiamy Sądeczanom.

  Więcej

 • Lodowisko

  Ślizgawka na Sądeckim Rynku może być dużo tańsza !

  Opublikowany 2015-07-12 11:57:00

  Tej zimy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wpadł na pomysł zainstalowania ślizgawki na płycie rynku. Wstęp na ślizgawkę był bezpłatny, jedynie osoby nie posiadające łyżew odpłatnie mogły je wypożyczyć. Według informacji przesłanych przez Pana Pawła Badurę, dyrektora MOSiR, ze ślizgawki skorzystało około 20 tysięcy osób. Wspaniały wynik! Udało się młodzież i dzieci oderwać od komputera, telewizora, czy konsol do gier.

  Więcej

 • Ulica Kolejowa w Nowym Sączu

  Remont ulicy kolejowej, niekończąca się opowieść

  Opublikowany 2015-07-08 00:19:00

  Remont ulicy Kolejowej już….. w przyszłym roku (najprawdopodobniej), ale czy na pewno? Na prośbę mieszkańców naszego miasta, a w szczególności Sądeczan mieszkających przy ulicy Kolejowej, Koalicja Nowosądecka zwróciła się z pytaniem do Urzędu Miasta Nowego Sącza, kiedy zostaną rozpoczęte prace remontowe na w/w ulicy (załącznik/foto pisma).

  Więcej

 • Tak wygląda Park Strzelecki w Nowym Sączu

  O miejscach rekreacji słów kilka..

  Opublikowany 2015-07-06 08:45:00

  Korzystając z prawa dostępu do informacji publicznej Koalicja Nowosądecka dnia 1.06.2015 złożyła zapytanie odnośnie planów rekreacyjnego zagospodarowania przez miasto Nowy Sącz brzegów rzeki Kamienica oraz stworzenia nowych miejsc rekreacji i wypoczynku na terenie miasta. W niedawnej (15.06.2015) odpowiedzi Prezydenta Nowego Sącza otrzymaliśmy odpowiedź, iż kilka takich miejsc nasze miasto już posiada oraz planowane jest dalsze poszerzenie oferty wypoczynkowo - rekreacyjnej. Prezydent w planach rozwojowych wymienia Park Strzelecki, projekt "Sądeckiej Wenecji" , a także tereny przy brzegu rzeki Dunajec i wyżej wymienionej Kamienicy. Terminów realizacji oraz szczegółów brak.

  Więcej

 • Koalicja Nowosądecka w Sejmie

  Koalicja Nowosądecka w Sejmie!

  Opublikowany 2015-06-28 07:00:00

  W dniach 25 i 26 czerwca 2015 r zarząd Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka odbyła roboczą wizytę w Warszawie, gdzie przeprowadzili szereg rozmów. W pierwszym dniu wizyty tj,. 25 czerwca Koalicja Nowosądecka przebywała między innymi na terenie Sejmu, gdzie odbyły się liczne rozmowy z parlamentarzystami.

  Więcej

 • Zapytanie Koalicji Nowosądeckiej w sprawie wydatków Urzędu Miasta na reklamę w mediach

  Urząd hojnie płaci za publikacje

  Opublikowany 2015-06-26 19:51:00

  Prawie 200 tysięcy złotych wydał w ubiegłym roku Urząd Miasta na reklamę, ogłoszenia, promocję i teksty sponsorowane w mediach. Spore kwoty kierowane do niektórych lokalnych wydawców wydawane są bez przejrzystych zasad i według niejasnych kryteriów. Warto mieć świadomość, że wiele materiałów dotyczących m.in. pracy Urzędu Miasta czy prezydenta, jest sowicie opłacana z pieniędzy sądeckich podatników.

  Więcej

 • Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza

  Gratulacje dla prezydenta Nowaka oraz Rady Miasta z okazji udzielenia przez Radę Miasta absolutorium

  Opublikowany 2015-06-24 12:20:00

  W związku z kolejnym już (w sumie 9 z rzędu) absolutorium, serdeczne gratulacje dla Pana Ryszarda Nowaka za otrzymane zaufanie od Rady Miasta. Z kolei Radzie Miasta ślemy gratulacje w związku z tym, iż odnosi się wrażenie, że dała się niemal w całości podporządkować organowi, który powinna kontrolować, a także za bezkrytyczne podejście do spraw Nowego Sącza. Ktoś, kto obserwował to z boku mógłby odnieść wrażenie, że Nowy Sącz jest krainą miodem i mlekiem płynącą.

  Więcej

 • Koalicja Nowosądecka pyta urzędy

  Koalicja Nowosądecka pyta - urzędnicy odpowiadają

  Opublikowany 2015-06-19 13:54:00

  Mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejny newsletter. Tym razem prezentujemy kilka odpowiedzi na nasze zapytania. W sumie prowadzimy ponad 30 spraw. W niniejszym newsletterze prezentujemy zaledwie kilka, naszym zdaniem najciekawszych.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"