Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Droga

  Ponad 18 tyś. mieszkańców naszego regionu ma problemy z uregulowaniem stanu prawnego dróg

  Opublikowany 2017-01-24 04:28:00

  Koalicja Nowosądecka w ostatnim czasie otrzymała bardzo wiele sygnałów - głównie od mieszkańców obrzeży Nowego Sącza - w sprawie problemów z uregulowaniem stanu prawnego dróg. Sprawa dotyczy osób, którym zabrano działki pod drogi publiczne i do dnia dzisiejszego nie wypłacono odszkodowania. W związku z powyższym rozpoczęliśmy działania mające na celu udzielenia pomocy przy regulacji tych praw.

  Więcej

 • Sądecki Ratusz

  Nowy Sącz: Czy to był dobry rok dla miasta? – zdania są podzielone

  Opublikowany 2016-12-29 10:58:00

  Zdaniem urzędników i radnych z koalicji rządzącej był to bardzo dobry czas dla inwestycji a miasto dzięki nim zmieniło się na lepsze. Opozycja uważa wręcz przeciwnie, że niewiele się w tym mijającym roku wydarzyło dobrego dla mieszkańców. Dowodem na to mają być głosy na przykład rodzin z dzielnicy Piątkowa, które chcą, żeby ich domy znalazły się na terenie sąsiedniej gminy.

  Więcej

 • Ludomir Handzel

  Nowy Sącz: Handzel chce wrócić do gry

  Opublikowany 2016-12-28 21:29:00

  Znany na Sądecczyźnie Ludomir Handzel nie daje za wygraną i nie wyklucza kolejnego startu w wyborach na prezydenta Nowego Sącza. Polityk, wspierany niegdyś przez Platformę Obywatelską, nie jest zadowolony z działań Urzędu Miasta w minionym roku. Jego zdaniem więcej zasług dla miasta można przypisać prywatnym przedsiębiorcom, Urzędowi Marszałkowskiemu i spółdzielni mieszkaniowej.

  Więcej

 • Osiedle Zabełcze

  Wybrano Zarząd Osiedla Zabełcze

  Opublikowany 2016-10-04 05:36:00

  W poniedziałek 3 października 2016 r. odbyło się spotkanie sprawozdawczo - wyborcze osiedla Zabełcze. Wzięło w nim udział 114 uprawnionych mieszkańców. Mieszkańcy za bardzo dobrą pracę nagrodzili dotychczasową przewodniczącą, Panią Bogumiłę Kałużny przekazując przewodnictwo na kolejną kadencję.

  Więcej

 • Badają jakość powietrza w Nowym Sączu

  Nowy Sącz: Co i kiedy nas zabija? Pięć czarnych skrzynek już działa [FILM]

  Opublikowany 2016-09-24 08:35:00

  Pięć innowacyjnych urządzeń do pomiaru jakości powietrza już zainstalowano w Nowym Sączu. To prawdziwy przełom, bo do tej pory wszystkie dane zbierano ze stacji pomiarowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

  Więcej

 • Nowy zarząd osiedla Zawada

  Wybrano nowy zarząd osiedla Zawada

  Opublikowany 2016-09-23 14:01:00

  W piątek 23 września 2016 roku odbyły się wybory do zarządu osiedla Zawada. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców wyłoniono przewodniczącego, Pana Tadeusza Kulpę. Wśród wybranych członków zarządu znalazło się trzech kandydatów popieranych przez Koalicję Nowosądecką, tj. : Marian Rolka, Tomasz Dyda oraz Paweł Terebka.

  Więcej

 • Wybory do zarządu osiedla Wolki

  Mamy nowy zarząd osiedla Wólki

  Opublikowany 2016-09-21 12:20:00

  Dziś 21 września na osiedlu Wólki odbyły się wybory do zarządu osiedla. Mieszkańcy osiedla dokonali wyboru nowego przewodniczącego, którym został pan Krzysztof Dyrek, na co dzień wykładowca akademicki. Wielkim przegranym okazał się dotychczasowy przewodniczący osiedla Wólki, Stanisław Motyka. Wśród członków zarządu znalazła się między innymi Aneta Grzegorzek, radca prawny, popierana między innymi przez Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka.

  Więcej

 • Komunikat w sprawie terminu Walnego Zebrania Delegatów

  Opublikowany 2016-06-14 17:38:00

  Na podstawie § 27 Statutu Stowarzyszenia Zarząd zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia w dniu 25 czerwca 2016 roku o godzinie 10:00. W razie braku kworum wyznacza się drugi ter ...

  Więcej

 • Oficjalne przekazanie pojazdu 39WE dla WKD

  Wycieczka dla sądeckich dzieci do Newagu na zakończenie obchodów tegorocznego Dnia Dziecka

  Opublikowany 2016-06-10 15:39:00

  Około sto osób odbyło wycieczkę zorganizowaną przez Koalicję Nowosądecką dzięki uprzejmości firmy Newag, podczas której mogli zobaczyć jako powstają w Nowym Sączu nowoczesne pojazdy trakcyjne, lokomotywy czy tramwaje. Dzieci obserwowały na żywo produkowane pojazdy dla kolei z Małopolski, Dolnego Śląska, Mazowsza a nawet dla włoskich kolei. Jak się okazało wile dzieci po raz pierwszy z bliska widziało pociąg, gdyż Nowy Sącz posiada bardzo ubogą infrastrukturę kolejową łączącą miasto z resztą kraju.

  Więcej

 • Pasy przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Żywieckiej

  W końcu powstały długo oczekiwane pasy na ul. Paderewskiego

  Opublikowany 2016-05-22 17:37:00

  Podczas ostatniego remontu ul. Paderewskiego zlikwidowano pasy przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Żywieckiej. Wiele osób przyzwyczajone do starej lokalizacji nadal przechodziło na drugą stronę ulicy w starym miejscu. Największy problem stanowiły dzieci, które codziennie przechodziły tędy podczas drogi z i do szkoły (na ul. Szkolnej znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum)

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"