Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Badają jakość powietrza w Nowym Sączu

  Nowy Sącz: Co i kiedy nas zabija? Pięć czarnych skrzynek już działa [FILM]

  Opublikowany 2016-09-24 08:35:00

  Pięć innowacyjnych urządzeń do pomiaru jakości powietrza już zainstalowano w Nowym Sączu. To prawdziwy przełom, bo do tej pory wszystkie dane zbierano ze stacji pomiarowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

  Więcej

 • Nowy zarząd osiedla Zawada

  Wybrano nowy zarząd osiedla Zawada

  Opublikowany 2016-09-23 14:01:00

  W piątek 23 września 2016 roku odbyły się wybory do zarządu osiedla Zawada. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców wyłoniono przewodniczącego, Pana Tadeusza Kulpę. Wśród wybranych członków zarządu znalazło się trzech kandydatów popieranych przez Koalicję Nowosądecką, tj. : Marian Rolka, Tomasz Dyda oraz Paweł Terebka.

  Więcej

 • Wybory do zarządu osiedla Wolki

  Mamy nowy zarząd osiedla Wólki

  Opublikowany 2016-09-21 12:20:00

  Dziś 21 września na osiedlu Wólki odbyły się wybory do zarządu osiedla. Mieszkańcy osiedla dokonali wyboru nowego przewodniczącego, którym został pan Krzysztof Dyrek, na co dzień wykładowca akademicki. Wielkim przegranym okazał się dotychczasowy przewodniczący osiedla Wólki, Stanisław Motyka. Wśród członków zarządu znalazła się między innymi Aneta Grzegorzek, radca prawny, popierana między innymi przez Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka.

  Więcej

 • Komunikat w sprawie terminu Walnego Zebrania Delegatów

  Opublikowany 2016-06-14 17:38:00

  Na podstawie § 27 Statutu Stowarzyszenia Zarząd zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia w dniu 25 czerwca 2016 roku o godzinie 10:00. W razie braku kworum wyznacza się drugi ter ...

  Więcej

 • Oficjalne przekazanie pojazdu 39WE dla WKD

  Wycieczka dla sądeckich dzieci do Newagu na zakończenie obchodów tegorocznego Dnia Dziecka

  Opublikowany 2016-06-10 15:39:00

  Około sto osób odbyło wycieczkę zorganizowaną przez Koalicję Nowosądecką dzięki uprzejmości firmy Newag, podczas której mogli zobaczyć jako powstają w Nowym Sączu nowoczesne pojazdy trakcyjne, lokomotywy czy tramwaje. Dzieci obserwowały na żywo produkowane pojazdy dla kolei z Małopolski, Dolnego Śląska, Mazowsza a nawet dla włoskich kolei. Jak się okazało wile dzieci po raz pierwszy z bliska widziało pociąg, gdyż Nowy Sącz posiada bardzo ubogą infrastrukturę kolejową łączącą miasto z resztą kraju.

  Więcej

 • Pasy przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Żywieckiej

  W końcu powstały długo oczekiwane pasy na ul. Paderewskiego

  Opublikowany 2016-05-22 17:37:00

  Podczas ostatniego remontu ul. Paderewskiego zlikwidowano pasy przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Żywieckiej. Wiele osób przyzwyczajone do starej lokalizacji nadal przechodziło na drugą stronę ulicy w starym miejscu. Największy problem stanowiły dzieci, które codziennie przechodziły tędy podczas drogi z i do szkoły (na ul. Szkolnej znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum)

  Więcej

 • Ludomir Handzel jako 'Gość dnia' w RTK

  Ludomir Handzel o podwyżkach dla pracowników, restrukturyzacji i Nowym Sączu

  Opublikowany 2016-04-14 08:27:00

  Gość dnia w RTK z Ludomirem Handzlem. Wojciech Molendowicz rozmawia z Ludomirem Handzlem na temat jego pracy w Warszawie, o tym jak związki zawodowe protestowały przeciwko jego zwolnieniu, o podwyżkach dla pracowników .... Ale także o tym co planuje w najbliższym czasie oraz o działalności Koalicji Nowosądeckiej

  Więcej

 • Ludomir Handzel

  Związkowcy z NSZZ Solidarność w piśmie do ministra zapowiedzieli akcję strajkową w obronie prezesa Handzla

  Opublikowany 2016-04-08 14:28:00

  Rozmowa z managerem Ludomirem Handzlem - W listopadzie 2014 r., kiedy był Pan kandydatem na prezydenta Nowego Sącza, nagle Pan zniknął… - Wyborcy zadecydowali, kto będzie prezydentem Nowe ...

  Więcej

 • Bazylika św. Małgorzaty

  Małopolska Scholilandia - już niebawem inauguracja

  Opublikowany 2016-03-18 06:54:00

  Już niebawem w Nowym Sączu zostanie zainaugurowana Małopolska Scholilandia. Będzie to koncert wybranych scholi z Małopolski oraz jednej z innej części kraju. Ideą imprezy jest promocja Nowego Sącza, Małopolski oraz samej idei scholi działających przy małopolskich parafiach. Wszystko dzięki temu, że Koalicji Nowosądeckiej udało się zdobyć środki z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego na realizację tej imprezy - pozostałe koszty imprezy pokryje Koalicja Nowosądecka. Do powstania tej imprezy nie doszłoby gdyby nie duże zaangażowanie proboszcza Bazyliki, księdza dra Jerzego Jurkiewicza.

  Więcej

 • Przekaż 1% dla Sądeczan

  Przekaż 1% dla Sądeczan

  Opublikowany 2016-02-03 19:45:00

  Do 2 maja 2016r. możemy zdecydować na co zostanie przeznaczony 1% z naszych podatków. W związku z tym faktem Koalicja Nowosądecka apeluje do Sądeczan aby przekazali 1% podatku na jedną z sądeckich organizacji pożytku publicznego. Wybór nie jest mały więc zapewne każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"