Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Mieszkańcy pytają - Koalicja Nowosądecka odpowiada

Doskonale zdaję sobię z tego sprawę, iż zawsze najlepiej szukać odpowiedzi u źródła. Któż zna najlepiej potrzeby mieszkańców? Oczywiście oni sami !

main

Pytania mieszkańców do Koalicji Nowosądeckiej

ludomir: Odpowiedź jest prosta - na wybudowanie boiska nie trzeba 8 lat. Jestem pewny, że można porozumieć się z GSM w tej sprawie. Sam kiedyś mieszkałem przy Sucharskiego i mam nadal garaż na Łubinką, sam chodziłem do SP 18 - znam teren! Szkoda, że nie wybudowano ORLIKA np. na terenie SP 18 na boiskach asfaltowych. Ale "to se ne wrati". Nie traćmy dalszych szans i czasu. Teren nad Łubinką lub na osiedlu, na pewno się znajdzie. Samo wybudowanie boiska jest konieczne.


jzelasko: Nie stawiajmy tak sprawy. I co z tego, że Sandecja ma teraz duże finansowe wsparcie z Miasta jeśli nie reguluje swoich zobowiązań na bieżąco? Sądeczanie mogą odnieść wrażenie, że ich podatki są źle wydawane. Firma, której jestem prezesem od lat wspiera finansowo klub i nie jest miło jak przychodzą zajęcia komornicze na nasza kochaną Sandecję. Moim marzeniem jest Sadnecja w Ekstraklasie. Jednak na pewno nie w takiej kondycji i formie prawnej jak jest to teraz! Konieczne jest stworzenie sportowej spółki akcyjnej która przy wsparciu miasta może powalczyć o awans, a na pewno finanse klubu muszą być czytelne i przejrzyste.


jzelasko: Zawsze byłem zwolennikiem rozmowy. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której padają pod moim adresem pytania, a ja zostawiam je bez odpowiedzi. Każda Państwa uwaga jest cenna. Każdą staram się analizować i nie ukrywam, że parę Państwa pomysłów zapisaliśmy w naszym programie. Chce tylko przeprosić, że czasami odpisuje z opóźnieniem. Lubię czytać Sądeczanina, ale nie tylko tym muszę żyć….


jzelasko: Jeżeli chodzi o tzw. Most Heleński to mój pomysł jest prosty. Przeniesienie ruchu pieszego na kładkę dla ruchu pieszego- mogłaby powstać w okolicach starego mostu – i budowa trzeciego pasa ruchu, na którym kierunek jazdy wskazywałyby światła. Dzięki takiemu rozwiązaniu rano mielibyśmy dwa pasy w kierunku Nowego Sącza, a po południu dwa pasy wyjazdowe w kierunku Chełmca. Moim celem jest również budowa trzeciego mostu na Dunajcu na wysokości ulicy Piramowicza. Budowa trzeciego mostu musi być jednak połączona z budową odpowiedniej sieci dróg dojazdowych. Dlatego też tak ważne jest nawiązanie współpracy z Wójtem Gminy Chełmiec w zakresie inwestycji po drugiej stronie Dunajca.


jzelasko: Straż Miejska to potężne pieniądze. Sądzę, że większy pożytek będzie z zacieśnienia współpracy z Policją. Miasto powinno pójść w tym kierunku. Policja na każdym osiedlu to najlepszy kierunek. Plus sprawy monitoring. Likwidacja Straży Miejskiej to trudny temat. Z jednej strony potrzebujemy służby która zadba o porządek w mieście, o to aby nie tworzyć dzikich wysypisk śmieci, nie dewastować majątku komunalnego, czy nadzór nad monitoringiem. Z drugiej strony widzimy że działania Straży sprowadzają się w większości do wypisywani mandatów. Dlatego też uważam, że w tej kwestii powinni się wypowiedzieć sami mieszkańcy. Jednak za nim to zrobią powinni dostać rzetelną informację co do dotychczasowej pracy Straży Miejskiej konsekwencji likwidacji tej służby dla Sądeczan. Wiem że wiele osób oczekuje jasnej deklaracji w tej sprawie, ale ja kieruję się zasadą że trudniej jest budować niż burzyć, dlatego na pewno przed podjęciem tak ważnej decyzji konieczne byłaby konkretna bezstronna analiza oraz głębokie zastanowienie. Bardzo ważne są też koszty….