Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Mieszkańcy pytają - Koalicja Nowosądecka odpowiada

Doskonale zdaję sobię z tego sprawę, iż zawsze najlepiej szukać odpowiedzi u źródła. Któż zna najlepiej potrzeby mieszkańców? Oczywiście oni sami !

main

Pytania mieszkańców do Koalicji Nowosądeckiej

ludomir: Miasto musi być atrakcyjne. Dla każdego ważna jest teraz JAKOŚĆ ŻYCIA. Przeanalizujmy: 1/ OCHRONA ZDROWIA 2/ PRACA 3/ KULTURA 4/ SPORT 5/ EDUKACJA. Chyba większość Sądeczan ma opinię taką samą. Wiele trzeba zmienić. Mamy olbrzymi potencjał w każdej z wymienionych sfer. Trzeba go uwolnić. Jak będzie dobra praca (mamy przedsiębiorczych ludzi), super szpital (mamy dobry personel), super szkoły (mamy super kadry), drogę do Brzeska .... to zaczną się powroty.


ludomir: Głęboko wierzę w zmianę. I coraz więcej osób. Odpowiem kilkoma pytaniami: ile dźwigów pracuje w nowym Sączu? ile kilometrów nowych dróg wybudowano w ciągu 8 lat? Ile orlików? kortów tenisowych? Mam nadzieję, że Sądeczanie nie "kupią" tych kilku chodników i nowego asfaltu na dwóch ulicach - bo to po prostu mało. Popatrzmy na Rzeszów, Sanok...


ludomir: Sport! Sam grałem w piłkę w STARCIE i SP 18.... ale do rzeczy. Podstawą są JASNE ZASADY FINANSOWANIA SPORTU w mieści. Kasa musi iść za: a/ ludźmi (młodzieżą) b/ sukcesami. Podział powinien zależeć od liczby zawodników i poziomu oferty oraz sukcesów. Olimpia musi być wspierana - szczególnie praca z młodzieżą, bo fajnie jakby trzon drużyny stanowiły Sądeczanki. SANDECJA - ukochana ma drużyna, ale jako sportowa spółka akcyjna. Z rocznymi publicznymi sprawozdaniami.


ludomir: Super pytanie! W perspektywie finansowej 2014-2020 są potężne środki na tworzenie stref aktywności gospodarczej. Trzeba sięgać po zewnętrzną kasę. Nawet Korwin mówi : "jak Unia daje to głupi by nie brał". Wg mnie dotyczy to także rządu - czy to PO czy PiS.... Musimy podpiąć się pod jakąś strefę i uzbroić teren... szkoda, że pan Adam Górski buduje następna swoją fabrykę w Bochni, bo tam jest strefa i klimat samorząd stworzył. Muszyna wkrótce też zlikwiduje bezrobocie... Dziękujmy za NEWAG, FAKRO, WISNIOWSKIEGI, DAKO.... stwarzajmy warunki dla następnych.