Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Mieszkańcy pytają - Koalicja Nowosądecka odpowiada

Doskonale zdaję sobię z tego sprawę, iż zawsze najlepiej szukać odpowiedzi u źródła. Któż zna najlepiej potrzeby mieszkańców? Oczywiście oni sami !

main

Pytania mieszkańców do Koalicji Nowosądeckiej

ludomir: Dokładnie TAK. Ameryki nie odkryjemy. Jest wiele dobrych pomysłów, brak realizacji. O kolei - jako "kolejarz" - mogę mówić godzinami... zacznijmy od szynobusów - jest na to szansa jeszcze w tym roku- Marcinkowice, Kamionka, ruch lokalny jak WKD - wiadomo kiedy WKD jeździ. Każdy Warszawiak wie. pracownicy do Newagu i Fakro chętnie też skorzystają z kolei częściowo rozładowując Węgierską. Stwórzmy coś podobnego jak w Krakowie - miejsce gdzie będzie przecinał się ruch kolei, "PKS" (szwgropol, voyager, d. PKSy), MZK, busy prywatne, MZK, taxi. Taki Dworzec Regionalny to także argument za budową kolei. Choć jako analityk ruchu towarowego wiem, że droga będzie ciężka - jednak odrzućmy filozofię "nie da się" - walczmy o wizję trudną , ale realną. Jak studiowałem były cztery pociągi : Karpaty, Pieniny, Ernest Malinowski i nocna "strzała południa".... piękne czasy i taksówkarze "żyli". Spadek rangi miasta na naszych oczach się zrealizował. Ale niech żywi nie tracą nadziei.


ludomir: To symbol oczywiście. Ratusz - śluby, uroczyste sesje, spotkania z mieszkańcami miasta, konsultacje, delegacje zagraniczne. Urzędy (wydziały) - w centrum administracyjnym - zgrupowane w jednym miejscu. dla wygody mieszkańców i inwestorów - z parkingiem. Sądecka kultura to temat - rzeka. Mówiąc o wernisażach bardziej myślałem o pracach dzieciaków Z MDK jako jeden z powodów dla których TURYSTA miałby wejść do Ratusza - bo teraz to po co ma wejść?


ludomir: Miejsca pracy to przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa muszą mieć warunki i klimat to rozwoju. Porównajmy liczbę złożonych wniosków przez Nowy Sącz, Stary Sącz, Muszynę, Chełmiec. Nowa perspektywa finansowa to kasa na strefy aktywności gospodarczej. Jaką mamy pewność, że wnioski są gotowe i zostaną złożone? Dlaczego sądecki przedsiębiorca buduje obecnie fabrykę w Bochni? Bo kocha Bochnię i da tam 400 miejsc pracy? Nie - bo tam ma warunki to inwestowania.... i młodzi mieszkańcy Bochni będą mieli gdzie pracować.