Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Mieszkańcy pytają - Koalicja Nowosądecka odpowiada

Doskonale zdaję sobię z tego sprawę, iż zawsze najlepiej szukać odpowiedzi u źródła. Któż zna najlepiej potrzeby mieszkańców? Oczywiście oni sami !

main

Pytania mieszkańców do Koalicji Nowosądeckiej

ludomir: hm.... od tego tematu jest koordynator, ale łapanki nie ma.... tel. do biura KN 18 - 545 0 545


ludomir: Generalnie tak. Należy jednak pamiętać, że każda firma ściąga swoje auto od czasu do czasu. mamy chyba ponad 3000 takich pojazdów zarejestrowanych. nawet jeśli 1 procent dziennie ma zjechać do Sącza to jest 30 zestawów. a poza tym okna z Fakro wyjeżdżają, bramy od AW też, do Newagu jadą elementy do EZT, spożywka.... Sącz jeszcze żyje. Oczywiście jak ktoś jest na przerzutach na Unii lub na wahadle to racja - zazwyczaj stoi za granicą lub w Polsce. Ale przedsiębiorczość tli się w Sączu jeszcze i oby były powody do większego ruchu, aby było więcej firm, bo to miejsca pracy. Do tego potrzebna jest także droga. o kwestiach bezpieczeństwa nie wspomnę, bo każdy kto próbował wyprzedzić zestaw nad jeziorem to wie o czym pisze teraz....


ludomir: To skrót myślowy. Część parkingów winna być bezpłatna np. w systemie "park and drive" lub "park and ride". W ścisłym centrum - np.pierwsza godzina - dla załatwienia sprawy, zakupów. Prawdziwi niepełnosprawni też winni mieć ułatwienia. Generalnie miasto musi być przyjazne dla rowerzystów, kierowców, pieszych. nastawmy się a rozwiązywanie problemów (ale nie farbą malując ścieżki przed wyborami). Po latach dyskusji zacznijmy realizować pomysły Sądeczan. a nie tylko o nich mówić latami. lepsza będzie dyskusja o opłacie za parkingi jak one BĘDĄ.