Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

main
 • Koncert Noworoczny w Bazylice

  Koncert Noworoczny w Bazylice

  Opublikowany 2019-01-18 20:33:00

  Bazylika św. Małgorzaty zgromadziła 17 stycznia tłumy Nowosądeczan. Odbył się tam Noworoczny Koncert Kolędowo-Pastorałkowy pod tytułem „Przekażmy sobie znak pokoju”, na który mieszkańców Nowego Sącza zaprosił prezydent miasta Ludomir Handzel.

  Więcej

 • Prezydent Artur Bochenek oraz dyrektor Wydziału Sportu Tomasz Baliczek

  Spotkanie opłatkowe nowosądeckiej „Solidarności”

  Opublikowany 2019-01-14 07:03:00

  Uroczystą mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęło się tradycyjne spotkanie opłatkowe działaczy nowosądeckiej „Solidarności”. Homilię wygłosił proboszcz parafii kolejowej o. Bogdan Długosz SJ, a następnie w auli domu parafialnego odbyło się noworoczne spotkanie. Uczestniczyli w nim zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Artur Bochenek oraz dyrektor Wydziału Sportu Tomasz Baliczek.

  Więcej

 • Prezydent Ludomir Handzel przemawia podczas Koncertu Noworocznego dla Sądeczan

  Koncert Noworoczny dla Sądeczan: wspólna radość karnawału

  Opublikowany 2019-01-12 06:58:00

  12 stycznia Sala im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wybrzmiała klasyką muzyki rozrywkowej. Uwertury, arie operowe i operetkowe w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz solistów przeniosły słuchaczy w magiczny świat muzyki.

  Więcej

 • Ludomir Handzel jako 'Gość dnia' w RTK

  Miasto chce sprzedać akcje Sądeckich Wodociągów

  Opublikowany 2017-10-30 19:00:00

  Radni Nowego Sącza na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji zajmą się wnioskiem dotyczącym sprzedaży udziałów w spółce Sądeckie Wodociągi. Zabiega o to prezydent Nowego Sącza. Ryszard Nowak chce sprzedać udziały warte 30 mln zł.

  Więcej

 • Koalicja Nowosądecka chce by radni Nowego Sącza stanęli murem za Chełmcem?

  Opublikowany 2017-09-07 21:55:00

  - Koalicja Nowosądecka wyraża poparcie dla planów województwa małopolskiego i gminy Chełmiec w sprawie budowy mostu na rzece Dunajec mającego połączyć Świniarsko z prawobrzeżną częścią Nowego Sącza - brzmi wstęp do pisma, które jest kolejną odsłoną dyskusji co ważniejsze: most heleński czy nowy most Piramowicza - Świniarsko?

  Więcej

 • Ludomir Handzel jako 'Gość dnia' w RTK

  Moją partią jest Nowy Sącz

  Opublikowany 2017-07-24 03:49:00

  Ludomir Handzel, lider Koalicji Nowosądeckiej i były kontrkandydat Ryszarda Nowaka w wyborczej potyczce o prezydencki fotel wcale nie uważa się za najlepszego kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Z satysfakcją widziałby na tym stanowisku Jana Golbę, albo Bernarda Stawiarskiego. W wywiadzie jakiego udzielił Regionalnej Telewizji Kablowej padło prowokacyjne pytanie co zobi, jeśli padnie propozycja, aby on sam wstartował z listy PiS.- Dlaczego nie?! - odpowiedział zdecydowanie i dodał, że jeżeli ktoś zaproponuje rozwojowy, inwestycyjny program, który sprawi, że Nowy Sącz będzie przyciągał ludzi, a nie odpychał, to nie będzie się wahał.

  Więcej

 • Ludomir Handzel, Szpital Wojewódzki w Nowym Sączu

  Jest pomysł: Nowy szpital dla Nowego Sącza

  Opublikowany 2017-07-05 18:01:00

  Nowy szpital miałby być nowoczesną, przyjazną pacjentom, lekarzom, pielęgniarkom i personelowi pomocniczemu placówką, w której opiekę i pomoc medyczną znaleźliby mieszkańcy całego regionu. Koalicja Nowosądecka przygotowała sondę, w której respondenci odpowiadają na pytanie „Czy jesteś za budową nowoczesnego, nowego szpitala dla mieszkańców Nowego Sącza i regionu?” Odpowiedzi "tak" od wczoraj (wtorek, 4 lipca) jest 69 procent.

  Więcej

 • Komunikat w sprawie terminu Walnego Zebrania Delegatów

  Opublikowany 2017-04-05 21:14:00

  Na podstawie § 27 Statutu Stowarzyszenia Zarząd zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia w dniu 19 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00. W razie braku kworum wyznacza się drugi termin na 19 kwietnia 2017 roku godzina 17:10.

  Więcej

 • Sądecki Ratusz

  Nowy Sącz: Czy to był dobry rok dla miasta? – zdania są podzielone

  Opublikowany 2016-12-29 10:58:00

  Zdaniem urzędników i radnych z koalicji rządzącej był to bardzo dobry czas dla inwestycji a miasto dzięki nim zmieniło się na lepsze. Opozycja uważa wręcz przeciwnie, że niewiele się w tym mijającym roku wydarzyło dobrego dla mieszkańców. Dowodem na to mają być głosy na przykład rodzin z dzielnicy Piątkowa, które chcą, żeby ich domy znalazły się na terenie sąsiedniej gminy.

  Więcej

 • Ludomir Handzel

  Nowy Sącz: Handzel chce wrócić do gry

  Opublikowany 2016-12-28 21:29:00

  Znany na Sądecczyźnie Ludomir Handzel nie daje za wygraną i nie wyklucza kolejnego startu w wyborach na prezydenta Nowego Sącza. Polityk, wspierany niegdyś przez Platformę Obywatelską, nie jest zadowolony z działań Urzędu Miasta w minionym roku. Jego zdaniem więcej zasług dla miasta można przypisać prywatnym przedsiębiorcom, Urzędowi Marszałkowskiemu i spółdzielni mieszkaniowej.

  Więcej

 • Badają jakość powietrza w Nowym Sączu

  Nowy Sącz: Co i kiedy nas zabija? Pięć czarnych skrzynek już działa [FILM]

  Opublikowany 2016-09-24 08:35:00

  Pięć innowacyjnych urządzeń do pomiaru jakości powietrza już zainstalowano w Nowym Sączu. To prawdziwy przełom, bo do tej pory wszystkie dane zbierano ze stacji pomiarowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

  Więcej

 • Ludomir Handzel

  Związkowcy z NSZZ Solidarność w piśmie do ministra zapowiedzieli akcję strajkową w obronie prezesa Handzla

  Opublikowany 2016-04-08 14:28:00

  Rozmowa z managerem Ludomirem Handzlem - W listopadzie 2014 r., kiedy był Pan kandydatem na prezydenta Nowego Sącza, nagle Pan zniknął… - Wyborcy zadecydowali, kto będzie prezydentem Nowe ...

  Więcej

 • Zapytanie Koalicji Nowosądeckiej w sprawie wydatków Urzędu Miasta na reklamę w mediach

  Urząd hojnie płaci za publikacje

  Opublikowany 2015-06-26 19:51:00

  Prawie 200 tysięcy złotych wydał w ubiegłym roku Urząd Miasta na reklamę, ogłoszenia, promocję i teksty sponsorowane w mediach. Spore kwoty kierowane do niektórych lokalnych wydawców wydawane są bez przejrzystych zasad i według niejasnych kryteriów. Warto mieć świadomość, że wiele materiałów dotyczących m.in. pracy Urzędu Miasta czy prezydenta, jest sowicie opłacana z pieniędzy sądeckich podatników.

  Więcej

 • Paweł Kupczak podczas debaty w Sądeczaaninie

  Sandecja tonie w długach, nie płacą piłkarzom. Chcą prywatyzacji. UM: to błąd

  Opublikowany 2015-06-11 15:52:00

  Zadłużenie Miejskiego Klubu Sportowego klubu sięga już pół miliona złotych. Zawodnicy nie dostali wypłaty a kibiców na mecze przychodzi coraz mniej - przyznał Paweł Cieślicki, dyrektor Sandecji, podczas debaty nad przyszłością klubu, zorganizowanej w siedzibie naszego portalu. Krytykowany przez internautów zarząd ma już dość.

  Więcej

 • Paweł Kupczak podczas debaty w Sądeczaninie

  Być albo nie być Sandecji. Klub nie płaci piłkarzom od trzech miesięcy. Kto da na to pieniądze?

  Opublikowany 2015-06-10 13:24:00

  Gorąca momentami dyskusja, która odbyła się w siedzibie Sądeczanina może przynieść efekty. Dyrektor Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja Paweł Cieślicki zgodził się rozmawiać z każdym, kto chce pomóc drużynie. Pierwszym, który się zgłosił jest przedstawiciel Koalicji Nowosądeckiej Paweł Kupczak i do takiego spotkania ma dojść w najbliższych dniach. O swoim pomyśle na prywatyzację przypomniał też były przewodniczący Rady Miasta Artur Czernecki. Rzecznik Michał Śmierciak potwierdził, że w tej sytuacji klub gotowy jest na przekształcenie w spółkę akcyjną. Tylko, czy to wystarczy, żeby poprawić kondycję finansową? Przypomnijmy, że Sandecja od trzech miesięcy nie płaci swoim piłkarzom, co z kolei może skutkować spadkiem drużyny z I do III Ligi. Debatę w siedzibie redakcji prowadził redaktor Bogumił Storch.

  Więcej

 • Konferencja Koalicja Nowosądecka 20 października 2014

  KN nie agituje lecz apeluje o udział w wyborach prezydenckich

  Opublikowany 2015-05-08 06:39:00

  Koalicja Nowosądecka zajęła stanowisko w sprawie niedzielnych wyborów prezydenckich.

  Więcej

 • Rynek maślany w Nowym Sączu

  Kulisy negocjacji Nowaka z Millerem: d.Sanepid, SKO, PKW, Izba Celna i garaże za parking przy Rynku Maślanym

  Opublikowany 2015-05-07 12:12:00

  Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza, negocjuje z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, zamianę działek. W ten sposób dawną strażnicę przy ul.Grybowskiej Urząd Miasta mógłby przerobić na parking albo halę targową, likwidując jednocześnie, w tym drugim przypadku, Rynek Maślany, na którym powstałby parking. W zamian miasto musiałoby oddać swoje prawa do działek, na których znajdują się m.in budynki PKW, Izby Celnej, Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz garaże.

  Więcej

 • Przy Maślanym Rynku, na terenie byłej jednostki strażackiej przy ul. Grybowskiej funkcjonuje obecnie parking zarządzany przez MOSiR.

  Parking? Żadna nowość, pracujemy nad tym

  Opublikowany 2015-05-05 20:52:00

  Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka proponuje prezydentowi miasta rozważenie budowy parkingu wielopoziomowego przy Maślanym Rynku oraz w okolicy ul. Romanowskiego. – Te propozycje nie są czymś nowym, od dłuższego czasu rozważamy budowę parkingu podziemnego przy ul. Grybowskiej – ripostuje Ryszard Nowak.

  Więcej

 • Radio Kraków

  O tym się mówi: Propozycja Koalicji Nowosadeckiej w sprawie parkingów

  Opublikowany 2015-05-04 17:19:00

  Rozmowa Sławomira Wrony z Jackiem Żelasko w sprawie przesłanej do Urzędu Miasta propozycji budowy parkingów w centrum Nowego Sącza. - Wszyscy widzimy ile w okolicach rynku lub samego studia Radia Kraków jest wywieszonych kartek z numerem telefonu oraz informacją "Wynajmę lokal", doskonale widzimy jak zamiera centrum gdy na maślanym rynku nie ma sprzedawców. - mówi Jacek Żelasko. Niewątpliwie problem nie jest nowy. Niewątpliwie problem doskwiera wielu mieszkańcom Nowego Sącza.

  Więcej

 • Parking dwupoziomowy

  Jeśli parking, to wielopoziomowy

  Opublikowany 2015-05-02 21:10:00

  W nawiązaniu do programu przedstawianego w trakcie kampanii wyborczej przez KWW Koalicja Nowosądecka oraz zgodnie z naszymi zapowiedziami, jako nowo powstałe Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zwracamy się do Pana prezydenta z propozycją, która w zdecydowany sposób przyczyni się nie tylko do poprawy systemu komunikacyjnego w mieście ale także poprawi komfort życia mieszkańców naszego Miasta, jak również wpłynie znacząco na ożywienie nowosądeckiego rynku i jego okolic.

  Więcej