Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Sala reprezentacyjna Ratusza zapełniła się ptakami

  • Opublikowany przez* UM
  • - 2019-03-28
Ogród Piękna Dobra i Radości - Ludomir Handzel wręcza nagrody

Ogród Piękna Dobra i Radości - Ludomir Handzel wręcza nagrody / arch


W sali reprezentacyjnej ratusza odbyło się uroczyste wręczenie nagród młodym artystom, uczestniczącym w finale XIII Międzynarodowego Przeglądu Plastycznego „Ogród Piękna Dobra i Radości”. Tematem przewodnim były ptaki, a tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, o czym świadczy 1300 nadesłanych prac konkursowych! Laureatów powitał patron wydarzenia Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.


– Dziękuje, że jesteście Państwo z nami, witam wszystkich gości, a szczególnie witam autorów prac – mówił prezydent. – Muszę przyznać, że taka uroczystość, o takim zasięgu i w tym miejscu odbywa się bardzo rzadko. To wydarzenie ma zasięg właściwie światowy. Tym bardziej się cieszę, że do Nowego Sącza zawitały prace z różnych kontynentów – dodał Ludomir Handzel.
 

Zaproszonych gości oraz laureatów powitał również Antoni Reszkiewicz, wicedyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

 Bardzo się cieszę, że nasi nauczyciele stanęli na wysokości zadania i przy tak dużej liczbie nadesłanych prac z różnych części świata, tak sprawnie zorganizowali kolejną edycję Przeglądu, w którego finale bierzemy dzisiaj udział – powiedział Antoni Reszkiewicz. – Cieszę się, że w tak wyjątkowym miejscu możemy pokazać dorobek wszystkich uczestników tegorocznej edycji wydarzenia, za którego organizację w sposób szczególny dziękuję pani Małgorzacie Gromali.
 

W sumie do konkursu zostało nadesłanych około 1300 prac z 88 placówek z kraju i zza granicy, z których komisja konkursowa wyłoniła 41 nagród i 50 wyróżnień. Prace zostały wykonane przy użyciu bardzo różnorodnych technik, a wśród nich znalazły się na przykład dzieła wykonane na papirusie przez uczestników z Chin.
 

Tegoroczna edycja Przeglądu miała na celu zachęcić dzieci i młodzież do obserwacji i zdobywania wiedzy na temat ptaków, propagowania Międzynarodowego Dnia Ptaków oraz inspirowania twórczości artystycznej uczestników.
 

W uroczystym finale wzięli również udział: w imieniu dyrektora sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie Dariusza Leśniaka wizytator Małgorzata Lenartowicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Nowego Sącza i jednocześnie przewodniczący jury konkursowego Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek, a także Wacław Jagielski, artysta malarz, konserwator dzieł sztuki i podróżnik oraz członek jury konkursowego.   

Źródło: Biuro Prasowe UM/Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

Pałac Młodzieży - rozstrzygnięcie konkursu 'Pod skrzydłami anioła'

foto: uczestnik zajęć dziennikarskich w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Patryk Kapłon

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne

foto: własne