Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Reakcja GDDKiA w sprawie DK 75

  • Opublikowany przez* UM
  • - 2019-04-30
DK 75 - WARIANT SAMORZĄDOWY

DK 75 - WARIANT SAMORZĄDOWY / arch


Nadeszła odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na list, w którym samorządowcy przedstawili wspólne stanowisko dotyczące przebiegu korytarza DK 75, czyli tak zwanej „sądeczanki”. List 4 kwietnia został podpisany na spotkaniu w Iwkowej, w którym uczestniczyli włodarze: Nowego Sącza, Brzeska, Chełmca, Iwkowej, Łososiny Dolnej, Lipnicy Murowanej, Gnojnika, Czchowa.


Działając dla dobra lokalnej społeczności, z myślą o przyszłych pokoleniach, ze świadomością, iż nie ma idealnych rozwiązań, a każda dobra decyzja  wymaga olbrzymiej pracy, ale też wielu kompromisów, prezydent, burmistrzowie i wójtowie gmin, przez które przebiegają propozycje budowy drogi krajowej DK 75, zajęli  wspólne stanowisko dotyczące jej przebiegu, wskazując wariant samorządowy stanowiący połączenie komunikacyjne wszystkich gmin i miast.
 

Wybrano wariant najlepszy z możliwych, dopuszczając późniejsze korekty w obrębie poszczególnych gmin, z zachowaniem  uzgodnień na granicach terytorialnych. 
 

Stanowisko wypracowane przez samorządy i podpisane 4 kwietnia na spotkaniu w Iwkowej, zostało przez wójta gminy wysłane do Ministra Infrastruktury, firmy projektowej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do której należy ostateczna decyzja o przebiegu drogi. 

Źródło: Biuro Prasowe UM

Załączniki