Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Pałac Młodzieży - rozstrzygnięcie konkursu "Pod skrzydłami anioła"

  • Opublikowany przez* Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
  • - 2018-12-10
Pałac Młodzieży - rozstrzygnięcie konkursu 'Pod skrzydłami anioła'

Pałac Młodzieży - rozstrzygnięcie konkursu 'Pod skrzydłami anioła' / uczestnik zajęć dziennikarskich w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Patryk Kapłon


Nagrody, wyróżnienia i występy utalentowanych wokalistów – tak wyglądał uroczysty finał XII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła, który odbył się 7 grudnia w siedzibie firmy Wiśniowski. Organizowany przez Pałac Młodzieży cykl trzech konkursów zgromadził w tym roku blisko 1200 uczestników z całej Małopolski, a jak podkreślają organizatorzy poziom i umiejętności uczestników znowu zaskoczyły.


W uroczystym finale wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich: radny miejski Krzysztof Ziaja, który reprezentował patrona honorowego wydarzenia, Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Adam Skwarło, a także pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ilona Kronenberger.
 

W imieniu firmy Wiśniowski laureatów powitała dyrektor marketingu Katarzyna Świderska, podkreślając że to wielka radość gościć co roku uzdolnione dzieci i młodzież, biorące udział w trzech konkursach Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”. Katarzyna Świderska dodała również, że firma Wiśniowski podejmuje wiele działań wspierających ważne społecznie inicjatywy. – Oprócz tego, że zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych i funkcjonalnych produktów, realizujemy także dużo akcji społecznych. Bardzo chętnie pomagamy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
 

Jedną z przywołanych inicjatyw była kampania reklamowa promująca akcję „Razem ratujmy małe serduszka”, a uczestnicy finału Przeglądu mieli okazję zobaczyć jak powstawał spot telewizyjny, a także jaki był jego efekt końcowy.
 

Do uczestników finałowego spotkania zwróciła się również dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Milenia Małecka-Rogal.

– To kolejna dwunasta edycja Przeglądu, dziewiąta już w tych gościnnych progach firmy WiśniowskiI, za co jesteśmy ogromnie wdzięczny także w imieniu wszystkich dzieci biorących udział w poszczególnych konkursach. Bo to niezwykłe, że spotykając się tutaj, stykamy się z wielkim światem biznesu, który jest niezwykle przyjazny i można powiedzieć, że to takie anielskie połączenie. Tak jak Pałac Młodzieży otacza opieką wszystkie dzieci mające pasję, chcące realizować swoje marzenia, tak my jako organizatorzy otrzymujemy wsparcie przy realizacji tego finału od firmy Wiśniowski. Tego wsparcia jest bardzo wiele również ze strony Urzędu Miasta Nowego Sącza, za co bardzo pięknie dziękujemy – mówiła Milenia Małecka-Rogal. – Są takie piękne słowa Jana Pawła II, że dzieci są wiosną. To jest też motto Pałacu Młodzieży, bo naprawdę jesteście wiosną naszego życia, jesteście naszą przyszłością i w waszych rękach jest to, jaki świat będziemy mieć za kilkanaście lat. A my chcemy abyście byli wrażliwsi, piękniejsi duchem i wchodzili w ten świat odważnie.
 

Kulminacyjną częścią spotkania było wręczenie przez zaproszonych gości, a także przedstawicieli firmy Wiśniowski oraz Pałacu Młodzieży nagród i wyróżnień we wszystkich trzech konkursach XII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła”. Należały do nich: Konkurs Plastyczny „Moja kartka bożonarodzeniowa”, Konkurs Literacko-Kaligraficzny „Anielskie pióro” oraz Konkurs Piosenki „Anielska nutka”.

Finał wydarzenia uświetniły występy wokalne laureatów Konkursu Piosenki „Anielska nutka”. Swoje konkursowe wykonania przypomnieli: zdobywczyni Grand Prix Natalia Bulsza, laureatka II miejsca w kategorii wiekowej 16-20 lat Angelika Galara, zdobywczyni I miejsca w kategorii 11-13 lat Wiktoria Kołodziej, zwyciężczyni w kategorii wiekowej 14-15 lat Weronika Przybycień, a także wyróżnieni w konkursie – Krystian Gizicki i Edyta Mróz.

Źródło: Biuro Prasowe UM/Pałac Młodzieży w Nowym Sączu