Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Nowe radiowozy i zapowiedz nowego komisariatu w centrum Nowego Sącza

  • Opublikowany przez* jzelasko
  • - 2019-01-10
Prezydent Ludomir Handzel na uroczystym odbiorze nowych radiowozów

Prezydent Ludomir Handzel na uroczystym odbiorze nowych radiowozów / Biuro Prasowe UM/MZ


Sądeccy policjanci mają od dziś dwa nowe radiowozy. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowego Sącza i Starostwa Powiatu Nowosądeckiego. Jednym będą jeździć policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, drugi trafi do posterunku policji w Nawojowej. Niewątpliwie nowe pojazdy wpłyną na bezpieczeństwo na sądeckich drogach.


Policja otrzymała dwa nowe Ople Astra o mocy 200 koni mechanicznych, o wartości około osiemdziesięciu tyś zł każdy

Połowę kosztów zakupu pokryło miasto i starostwo, a połowa pochodziła z budżetu policji – mówi Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu inspektor Jarosław Tokarczyk.

Kluczyki i dowody rejestracyjne wręczyli policjantom Prezydent Miasta Nowego Sącza i Wicestarosta Nowosądecki Antoni Koszyk. Nowe pojazdy poświęcił Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu ks. dr Jerzy Jurkiewicz.
 

- Miasto pomaga policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewnia – powiedział prezydent miasta Ludomir Handzel, który jednocześnie potwierdził, że jest już po pierwszych rozmowach z Wojewódzkim Komendantem Policji: - Chcę, żeby powstał na terenie Nowego Sącza dodatkowy komisariat, w którym będzie zatrudnionych stu dwudziestu funkcjonariuszy. Będzie on obsługiwał część osiedli oraz teren Starego Miasta. Dodatkowo chciałbym też, aby w centrum był posterunek policji w formie punktu przyjęć – policjanci na to mówią „sklep z policją”. Będą one ulokowane w lokalach miejskich.