Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Nowak, Handzel, Fałowski i Czernecki na pewno. Fecko nieoficjalnie

  • Opublikowany przez* JB
  • - 2014-09-24
Ludomir Handzel

Ludomir Handzel / arch


Kto w listopadowych wyborach wystartuje na prezydenta Nowego Sącza? O trzecią kadencję z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powalczy Ryszard Nowak. Ludomir Handzel, który wcześniej zabiegał o poparcie Platformy Obywatelskiej, reprezentuje Koalicję Nowosądecką, zaś Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego – Kazimierz Fałowski. Wczoraj o swoim starcie poinformował Artur Czernecki, czekamy tylko aż zarząd PO potwierdzi nominację Grzegorza Fecko.


Reszta nazwisk to na razie przypuszczenia lub niewiadome. Kandydatem PO będzie najprawdopodobniej Grzegorz Fecko. Obecny radny nie potwierdza na razie nominacji, choć przyznaje, że pewne decyzje już właściwie zapadły podczas poniedziałkowej narady ale o konkretach będzie można mówić dopiero w najbliższą sobotę. Fecko chętnie mówi  natomiast o innych kandydatach: tych oficjalnych i potencjalnych.

Trudno żebyśmy rywalizowali ze sobą jako kandydaci. Problemem nie jest taki czy inny kandydat do zmienienia Ryszarda Nowaka tylko sam Ryszard Nowak, którego trzeba zdjąć w sposób demokratyczny. Tak żeby mógł sobie odpocząć nie w czasie kadencji, bo tak marnuje czas. My radni, bo na razie mówię jako radny, moglibyśmy wtedy skuteczniej i wydajniej pracować dla miasta. Nowak to słaby kandydat. Im więcej kandydatów, tym większa siła prawdy. Jeden kandydat mógłby zostać spacyfikowany. Wydaje mi się, że nie sprawdzi się scenariusz sprzed czterech lat i dojdzie do drugiej tury – mówi Fecko.

Artur Czernecki, ma już zarejestrowany komitet ze swoim nazwiskiem w nazwie. Nie potwierdza jeszcze tego czy popiera go Solidarna Polska. Radny z Gołąbkowic przekonany jest za to, że Ryszard Nowak przegra w pierwszej turze wyborów i dodaje:
- Start w wyborach prezydenckich w Nowym Sączu jest jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu. Podjąłem ją w poczuciu odpowiedzialności za losy naszego miasta, obserwując jak od wielu lat Nowy Sącz staje się miastem zastoju, a nie prężnym ośrodkiem regionalnym na miarę trzeciego miasta Województwa Małopolskiego. Wiem, że Nowy Sącz potrzebuje wielu, gruntownych zmian, które należy rozpocząć od szczytów władzy. Nowy Sącz zasługuje na Prezydenta, który realnie zadba o rynek pracy, ograniczy bezrobocie, zmierzy się z problemami demograficznymi, zablokuje proces wyludniania miasta, oraz poprawi jakość jego zarządzania.

Swojego kandydata na prezydenta miasta obiecali wystawić przedstawiciele Stowarzyszenia  „Młodzi dla Miasta”. Tajemnicą pozostaje kogo wystawia dwa ogólnopolskie komitety Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Solidarnej Polski. Socjaldemokratów na pewno nie będzie reprezentował Kazimierz Sas, który już dwukrotnie próbował swoich sił w wyborach na prezydenta Nowego Sącza. W przypadku Solidarnej Polski kandydatem może być sam Arkadiusz Mularczyk lub zaufaniem obdarzony zostanie Artur Czernecki. Swojego kandydata nie ma również Polska Razem Jarosław Gowina.
Obecnie trwają rozmowy na ten temat – informuje Katarzyna Zawada, rzecznik Polski Razem.

Źródło: http://sadeczanin.info/wybory-samorzadowe-2014,38/nowak-handzel-falowski-na-pewno-fecko-i-czernecki-nieoficjalnie,63593#.VCMfz5R_srU