Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Ludomir Handzel: Budujmy parkingi dla wszystkich!

  • Opublikowany przez* HSZ
  • - 2014-09-24
Ludomir Handzel

Ludomir Handzel / arch


Ludomir Handzel, przedsiębiorca, niedawny kandydat PO w Eurowyborach i bardzo prawdopodobny, tym razem niezależny kandydat na prezydenta Nowego Sącza w listopadowych wyborach samorządowych, przesłał nam garść refleksji na temat wykorzystywania „kopert” dla inwalidów w Nowym Sączu.


Nie tylko Handzla zbulwersował czwartkowy, nocny felieton filmowy w jednej ze stacji telewizyjnych o „kopertach” w Nowym Sączu, zajmowanych głównie przez samochody urzędników i nie tylko jego zawstydziła wypowiedź do kamery Leszka Langera, pełnomocnika prezydenta Nowego Sącza ds. osób niepełnosprawnych, że wszystko jest Ok!

Ludomir Handzel w swoim liście idzie dalej. Nie tyle krytykuje - bo dzisiaj nic łatwiejszego niż wieszać psy na nieszczęsnym Langerze - co skupia się na pozytywnych rozwiązaniach, których ocenę pozostawiamy naszym Czytelnikom.

Poniżej list L. Handzla.
HSZ

**
Po obejrzeniu materiału w tvn24 na temat parkingów w naszym mieście telefon zaczął mi dzwonić. Zarumieniłem się tłumacząc, że może nie jest tak źle… Wstyd jest tym większy, że pokrzywdzonymi są osoby którym powinno się usuwać kłody spod nóg. Nic nie usprawiedliwia takiej polityki. Zabierać miejsca niepełnosprawnym? Nieładnie. A ile kasy miasto straciło? Mało kto wie, że też jestem inwalidą i tym bardziej rozumiem problemy osób niepełnosprawnych. Moje kalectwo nie upoważnia mnie do otrzymania karty. Są bardziej potrzebujący. Dlatego jako osoba identyfikująca się z niepełnosprawnymi nie mogę mocniej komentować tej sytuacji.

Chciałbym Wam jednak zwrócić uwagę na problem w szerszym kontekście. Nie od dzisiaj wiadomo, że Ratusz nie ma pomysłu jak rozwiązać problem z parkowaniem, nie tylko w centrum, ale w całym mieście.

Konkretne propozycje?

Pomysł nr 1: realizacja pomysłu parkingu przy tzw. maślanym rynku.
Pomysł nr 2: zagospodarowanie całego pasa terenu przy Dunajcu.
Pomysł nr 3: Nowy Sącz wzorem np. Sanoka nie może wybudować parkingu wielopoziomowego?

Pomysłów jest sporo. Nie trzeba cudów. Trzeba pomysły Sądeczan zrealizować jak w… Sanoku, Rzeszowie, Olsztynie, Ełku! Z naciskiem na słowo: zrealizować.

Ludomir Handzel

Źródło: http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/ludomir-handzel-budujmy-parkingi-dla-wszystkich,62929#.VCMf05R_srU