Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Kogo złowił Handzel w wyborcze sieci

  • Opublikowany przez* mika
  • - 2014-09-24
Ludomir Handzel

Ludomir Handzel / arch


Prezydencka kampania powoli nabiera tempa. Jedni stawiają na wyborczą, grillowaną kiełbasę, inni na uściśnięcie ręki potencjalnego wyborcy, jeszcze inni próbują świecić odbitym blaskiem tych, którzy już osiągnęli sukces.


Kandydaci na prezydenta Nowego Sącza próbują schwytać w swoje sieci tych, którzy „dobrze się kojarzą”. Bo być namaszczonym przez lokalną gwiazdę, to znaczący wyborczy kapitał.

Udane łowy zaliczył Ludomir Handzel, który upolował samego burmistrza Muszyny Jana Golbę. Ten znany ze swojej pracowitości i skuteczności samorządowiec został przewodniczącym honorowego komitetu wyborczego wystawiającej Handzla Koalicji Nowosądeckiej.

To właśnie Golba był gwiazdą oficjalnej inauguracji kampanii komitetu i to on dokonał oficjalnej prezentacji kandydata na prezydenta, lejąc miód na Hadzlowe serce.

-Jest w odpowiednim wieku na prezydenta, ma doświadczenia polityczne i te związane z przedsiębiorczością, jest racjonalny, praktyczny, pozbawiony kompleksów, prezentuje inne spojrzenie na funkcjonowanie miasta. Chce  odmienić jego negatywny wizerunek i uczynić je przyjaznym dla mieszkańców. Nie ma kompleksów i stoi za nim grono ludzi, którzy uznali, że to będzie najlepszy prezydent - rekomendował swojego protegowanego burmistrz Muszyny.

Jakie „grono” wpadło w Handzlowe sieci? Prawnicy, lekarze, przedsiębiorcy - zachwalał zacne towarzystwo Golba. Jedną z cennych zdobyczy okazał się prezes sądeckiego Newagu Zbigniew Konieczek. Pojawił się też Zbigniew Kowal, były prezes Sądeckich Wodociągów, dwoje prawników- Grażyna Ociepka i Miłosz Treit, także Adam Biel, wykładowca PWSZ i Adam Górski, sądecki przedsiębiorca.

Czy Handzel zakończył swoje łowy? Jaką polityczną zwierzynę upolowali inni kandydaci na prezydenta Nowego Sącza? Na razie jeszcze nie wiadomo. Ale łowy trwają. Tylko trzeba się spieszyć, bo i zwierzyna jest już trochę przetrzebiona.

Źródło: http://sadeczanin.info/wybory-samorzadowe-2014,38/kogo-zlowil-handzel-w-wyborcze-sieci,63759#.VCMfxZR_srU