Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Koalicja Nowosądecka zarejestrowana. Poprą Handzla?

  • Opublikowany przez* Agnieszka Michalik
  • - 2014-09-24
Ludomir Handzel

Ludomir Handzel / arch


Na politycznej, przedwyborczej scenie samorządowej panuje wyraźne ożywienie . Oprócz tych, którzy zyskali sobie status starych politycznych wyjadaczy pojawiła się „świeża krew”. To, że konieczne jest przewietrzenie sądeckiego Ratusza i poukładanego od lat samorządowego, lokalnego światka sugerował od jakiegoś czasu Ludimir Handzel, prezes zarządu spółki Telbeskid. Teraz przeszedł od słów do czynów. Na wyborczym starcie Handzel zameldował się jako pierwszy. Czy okaże się czarnym koniem samorządowych wyścigów?


W Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu został oficjalnie zarejestrowany, związany z Handzlem, Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Nowosądecka. Oficjalny komunikat w tej sprawie przesłał dziś do redakcji portalu Sądeczanin pełnomocnik wyborczy Wojciech Popardowski.
Informację o rejestracji komitetu potwierdza dyrektor Delegatury Maria Zięba.

-To pierwszy komitet wyborczy z terenu miasta Nowego Sącza. Do rejestracji zgłosił się w pierwszym możliwym terminie,27 sierpnia.

Co możemy przeczytać w komunikacie o nowym politycznym bycie?

KWW Koalicja Nowosądecka powstała jako pole współpracy osób i środowisk, których nadrzędnym celem jest rozwój Nowego Sącza oraz podniesienie jakości życia jego mieszkańców. Skupia aktywne osoby, które chcą przełamać kilkuletnią stagnacje w jaką popadło nasze miasto. Pragniemy pokazać, że Nowy Sącz przy odpowiednich władzach samorządowych może być miastem aktywnym, przyjaznym mieszkańcom i prężnie się rozwijającym. Jednak, aby to osiągnąć potrzeba „obudzenia się” mieszkańców naszego Miasta, włączenia ich w proces podejmowania decyzji, o swojej Małej Ojczyźnie. Dlatego też KWW Koalicja Nowosądecka zwraca się do wszystkich Sądeczan, niezależnie od swoich poglądów politycznych czy społecznych, aby wsparli swoimi pomysłami tworzony przez grupy ekspertów program.

Tekst kończy wojowniczy akcent.:

Dość stagnacji, dość straconych szans, dość bierności w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych przez co nie ma szeregu ważnych inwestycji w Mieście!

KWW Koalicja Nowosądecka już wkrótce przedstawi swojego kandydata na Prezydenta miasta Nowego Sącza. W kolejnych tygodniach przedstawiony zostanie program oraz kandydaci na radnych.


Nazwisko Handzla w komunikacie co prawda nie pada, ale można przypuszczać, że to właśnie on powalczy o prezydenturę Nowego Sącza. Swój polityczny apetyt pokazał już w czasie wyborów do Parlamentu Europjskiego, w których startował z ramienia sądeckiej Platformy Obywatelskiej. Wynik może nie był oszałamiający, 1062 głosy, ale wystarczający na przedwyborczą, samorządową rozgrzewkę.

W startowym boksie Hadzel zameldował się jako pierwszy. Czy okaże się czarnym koniem wyścigów?
 

Źródło: http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/ludomir-handzel-czarnym-koniem-samorzadowych-wyscigow,63113#.VCMefpR_srU