Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

„Dla dobra Sącza damy się okraść z pomysłów!” - list otwarty do sądeckich mediów

  • Opublikowany przez* jzelasko
  • - 2015-02-27
Most południowy

Most południowy / arch


Na wtorkowej (24 luty 2015r.) sesji Rady Miasta Nowego Sącza, Pan Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, przedstawił plan remontu mostu heleńskiego. Zgodnie z zaprezentowaną koncepcją powstaną dwa nowe ronda: jedno pod zamkiem, a drugie małe rondo po drugiej stronie mostu. Dodatkowo zostanie całkowicie zburzony most heleński, a następnie od nowa wybudowany nowy most z trzema pasami ruchu, z czego środkowy pas będzie sterowany sygnalizacją świetlną, która będzie służyła do zmiany kierunku poruszania się tym pasem.


Będzie to nowość na Sądecczyźnie. Takie rozwiązanie w opinii Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka, a także wielu specjalistów powinno znacząco poprawić komunikację w tej części miasta. Dodatkowo planuje się przenieść cały ruch samochodów ciężarowych na powstający most na Dunajcu, będący częścią obwodnicy północnej Nowego Sącza.

Po ogłoszeniu tych informacji pojawiło się bardzo wiele komentarzy oburzonych osób, iż prezentacja Pana Grzegorza Mirka to plagiat pomysłu Ludomira Handzla oraz Koalicji Nowosądeckiej. W związku z powyższym, zarówno Ludomir Handzel, jak i Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka pragną przekazać Sądeczanom za pośrednictwem mediów swoje stanowisko w tej sprawie. Koalicja Nowosądecka nie ma nic przeciwko temu, aby zarówno Pan Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, jak i sam Pan Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza, czerpali z pomysłów Ludomira Handzla oraz Koalicji Nowosądeckiej, proponowanych mieszkańcom Nowego Sącza w jesiennych wyborach samorządowych. Przedstawione koncepcje miały za zadanie poprawę komunikacji w Nowym Sączu oraz poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta. Ich prezentacja miała na celu realną poprawę sytuacji w mieście - zarówno poprawę komunikacji, jak i poprawę jakości życia, chociażby poprzez wspieranie powstawania nowych miejsc pracy lub tworzenia miejsc, służących aktywnemu wypoczynkowi. Jednocześnie pragniemy wspomnieć, iż część proponowanych inwestycji była już wcześniej omawiana lub zgłaszana przez różne środowiska – o czym podczas kampanii wyborczej informowaliśmy.

Działania podjęte przez Pana Grzegorza Mirka traktujemy jako pozytywny, drobny kroczek w dobrym kierunku. Teraz kolej na następne kroki: uzyskanie pozwoleń budowlanych, pozyskanie funduszy na realizację tej inwestycji oraz wykonanie proponowanych robót.

Pragniemy również poinformować, iż Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka będzie aktywnie wspierać wszystkie dobre pomysły, realizowane dla dobra mieszkańców Nowego Sącza, bez względu na to, kto je będzie zgłaszał lub realizował. Koalicji Nowosądeckiej nie interesują szyldy polityczne oraz upodobania. Nie będziemy się kierować uprzedzeniami, a wszelkie pozytywne inicjatywy będą przez nas wspierane. Z drugiej strony wszystkie nieprawidłowości będą wytykane i zostaną piętnowane.

Obecnie Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka wraz z Ludomirem Handzlem  angażuje się w szczególności w następujące sprawy: droga Nowy Sącz – Brzesko oraz powstawanie nowych miejsc, związanych z aktywnym wypoczynkiem. Niebawem będziemy Państwa o tych wszystkich działaniach informować.

Z poważaniem:

  1. Ludomir Handzel - przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka
  2. Artur Bochenek - prezes wraz Zarządem Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka