Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

Autobusy MPK pojadą do Łukowicy

  • Opublikowany przez* UM
  • - 2019-07-15
Autobusy z Nowego Sącza pojadą do Łukowicy

Autobusy z Nowego Sącza pojadą do Łukowicy / UM Nowy Sącz


Mieszkańcy gminy Łukowica łatwiej dojadą do Nowego Sącza. Dziś (15 lipca) prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski podpisali porozumienie, na mocy którego autobusy miejskie pojadą do miejscowości Stronie. Będzie to kolejna podsądecka gmina, która skorzysta z usług sądeckiego MPK.


Cieszę się z tego, że sądecka spółka będzie mogła świadczyć usługi na terenie następnej gminy z naszego regionu – powiedział prezydent Ludomir Handzel po podpisaniu umowy. - Cieszę się bardzo, że łączymy Łukowicę bezpośrednio z Nowym Sączem. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej wymiany, będą się przemieszczać mieszkańcy i myślę, że będzie to służyło rozwojowi kontaktów gospodarczych i kulturowych. Jestem pewien, że spółka MPK sprosta zadaniu, a mieszkańcu będą z jej usług zadowoleni – dodał prezydent.
 

Wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski nie ukrywał, że zapowiedź uruchomienia komunikacji łączącej gminę z Nowym Sączem wywołała ogromne zainteresowanie. – Na zebraniu wiejskim w sołectwie Stronie na temat połączeń pomiędzy tą miejscowością a Nowym Sączem przyszło kilkadziesiąt osób, wyrażających chęć i potrzebę bezpośredniego połączenia. Wszystko jest już przygotowane, trwają jeszcze drobne prace konserwatorskie.

 

Kursy ruszą w ostatnim tygodniu sierpnia. Chodzi o to, aby zdążyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Przewiduje się trzy kursy w godzinach porannych i tyle samo po południu i jeden kurs wieczorem. Przewidziane są także dwa kursy weekendowe. – Ze względu na młodzież dojeżdżającą do Nowego Sącza to połączenie jest bezcenne - podkreślił wójt Łuczkowski.
 

Bardzo się cieszę, że sądeckie MPK się będzie rozwijało i bardzo dziękuję gminy Łukowica, że wybrał nas jako operatora i będzie korzystał z usług naszej spółki – powiedział prezydent Ludomir Handzel dodając, że spółka posiada zarówno odpowiedni tabor, jak i kierowców. – Jest to kolejny krok w rozwoju, poszerzamy skalę działalności sądeckiego MPK.
 

Wydłużenie linii 34 do Stronia spowoduje, że eksploatacja połączenia znajdzie się na granicy opłacalności i dlatego stawka tzw. wozokilometra została dla Łukowicy ustalona na 3,50 zł.  Prezes zarządu MPK Jerzy Leszczyński uważa podpisanie umowy za sukces. – Wchodzimy w powiat limanowski, jest to pierwsza gmina z Limanowszczyzny, która podpisała taką umowę. Może któreś sąsiednie gminy przyłączą się do Łukowicy – wyraża nadzieję prezes.
 

Porozumienie zostało podpisane w obecności: skarbnik miasta Nowego Sącza Renaty Serugi-Tokarz i dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta: Transportu i Komunikacji Stanisława Bębenka oraz Komunikacji Społecznej i Kultury Marcina Poręby. Na miejsce złożenia podpisów wybrano urokliwy park w Łukowicy, którego główną atrakcja jest tężnia solankowa.

 

Źródło: Biuro Prasowe UM