Serwis Internetowy Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka

15 000 zł na połączenie szynobusowe. Współpraca między Nowym Sączem a Gminą Chełmiec

  • Opublikowany przez* AM
  • - 2019-03-13
Ludomir Handzel i Bernard Stawiarski rozpoczynają współpracę Nowego Sącza z Chełmcem

Ludomir Handzel i Bernard Stawiarski rozpoczynają współpracę Nowego Sącza z Chełmcem / Biuro Prasowe UM/AM


Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski podpisali dziś (13 marca) umowę dotyczącą udzielenia wsparcia finansowego w kwocie 15 000 zł przez Gminę Chełmiec na realizację połączenia szynobusowego, w związku z budową nowego mostu heleńskiego na rzece Dunajec.


- Bardzo się cieszę z zawartej dziś umowy pomiędzy Gminą Chełmiec a Miastem Nowy Sącz, związanej ze wsparciem finansowym ze strony pana wójta Bernarda Stawarskiego dla potrzymania komunikacji zastępczej w postaci szynobusu dla mieszkańców Nowego Sącza, Gminy Chełmiec oraz całego naszego regionu - mówi prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz podkreśla, iż porozumienie to jest wyrazem wyrazem współpracy pomiędzy gminą a naszym miastem. 

Podobnego zdania jest Bernard Stawiarski. - Ogromnie się cieszę na początek dobrej i owocnej współpracy między Gminą Chełmiec a Nowym Sączem. Wcześniej tej współpracy nie było, więc tym większe jest moje zadowolenie - podkreśla wójt Stawiarski. 

Umowa o pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 15 000 na dofinansowanie zadania z zakresu transportu publicznego z przeznaczeniem na realizację zadania związanego z organizacją kolejowej obsługi pasażerskiej tam i powrót na odcinku: Nowy Sącz – Nowy Sącz Miasto –Nowy Sącz Chełmiec w związku z budową mostu na rzece Dunajec w ciągu drogi krajowej nr 28, na terenie Nowego Sącza, zapewnia kursowanie szynobusu do 30 czerwca 2019 r. 

Źródło: Biuro Prasowe UM/AM