Koalicja Nowosądecka - nadzieja dla Nowego Sącza

 • Ogród Sensoryczny w Muszynie

  Dlaczego nie dla Sądeckiej Wenecji ?

  Opublikowany 2015-08-24 18:20:00

  W Nowym Sączu obecnie brakuje podstawowej infrastruktury przeznaczonej do aktywnego wypoczynku. W okresie wakacyjnym dzieci i młodzież nie mają wystarczającej ilości placów zabaw czy chociażby boisk do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną. Kolejny rok z rzędu Sądeczanie nie mają kąpieliska na świeżym powietrzu, przez co zmuszeni są wyjeżdżać do sąsiednich gmin, aby ochłodzić się w letnie upalne dni. Czy w takich warunkach Nowy Sącz stać na wydatek około 70 milionów ? Raczej nie. Czego Mieszkańcy Nowego Sącza oczekują zamiast Sądeckiej Wenecji ? A może pytanie powinno brzmieć: Co przed Sądecką Wenecją ? Poniżej przedstawimy listę najważniejszych inwestycji związanych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu, szeroko omówionych z mieszkańcami Nowego Sącza oraz prezentowanymi w czasie jesiennej kampanii wyborczej.

  Więcej

 • Program Ludomira Handzla i Koaliocji Nowosądeckiej w wyborach samorządowych listopad 2014

  Dla dobra Sądeczan możecie "kraść nasze pomysły"

  Opublikowany 2015-08-11 08:28:00

  Władze miasta Nowego Sącza oraz radni mają coraz nowsze pomysły na rozwój Nowego Sącza, które są bardzo zbieżne z programem Koalicji Nowosądeckiej oraz Ludomira Handzla z kampanii wyborczej do samorządu, jesienią 2014 roku. W związku z tym, dla przypomnienia przypominamy zarys programu Koalicji Nowosądeckiej przedstawiony i przekazany sądeckim mediom podczas konferencji prasowej w dniu 24 września 2014. Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z tych pomysłów na rozwój miasta.

  Więcej

 • Okładka newslettera lipiec 2015

  Koalicja Nowosądecka pyta urzędy w sprawie lodowiska, remontów, Tour de Pologne, bezrobocia, miejsc wypoczynku

  Opublikowany 2015-07-22 02:02:00

  Kolejny już raz Koalicja Nowosądecka prezentuje korespondencję z urzędami w sprawach ważnych dla mieszkańców Nowego Sącza. Tym razem zapytaliśmy także sąsiednie gminy aby mieć punkt odniesienia do odpowiedzi przesłanych przez sądecki urząd. Część odpowiedzi zdziwiła nas bardzo. Niemniej ocenę zostawiamy Sądeczanom.

  Więcej

 • Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza

  Gratulacje dla prezydenta Nowaka oraz Rady Miasta z okazji udzielenia przez Radę Miasta absolutorium

  Opublikowany 2015-06-24 12:20:00

  W związku z kolejnym już (w sumie 9 z rzędu) absolutorium, serdeczne gratulacje dla Pana Ryszarda Nowaka za otrzymane zaufanie od Rady Miasta. Z kolei Radzie Miasta ślemy gratulacje w związku z tym, iż odnosi się wrażenie, że dała się niemal w całości podporządkować organowi, który powinna kontrolować, a także za bezkrytyczne podejście do spraw Nowego Sącza. Ktoś, kto obserwował to z boku mógłby odnieść wrażenie, że Nowy Sącz jest krainą miodem i mlekiem płynącą.

  Więcej

 • Koalicja Nowosądecka pyta urzędy

  Koalicja Nowosądecka pyta - urzędnicy odpowiadają

  Opublikowany 2015-06-19 13:54:00

  Mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejny newsletter. Tym razem prezentujemy kilka odpowiedzi na nasze zapytania. W sumie prowadzimy ponad 30 spraw. W niniejszym newsletterze prezentujemy zaledwie kilka, naszym zdaniem najciekawszych.

  Więcej

 • Stanowisko Koalicji Nowosądeckiej w sprawie obsady stanowisk w STBS

  Opublikowany 2015-06-02 10:34:00

  Koalicja Nowosądecka będzie dopingować nowym prezesom aby jak najlepiej kierowali spółką miejską gdyż zależy nam na dobru naszego miasta w tym spółek miejskich! Będziemy bacznie obserwow ...

  Więcej

 • Tomasz Dyda

  Stanowisko Koalicji Nowosądeckiej w sprawie Straży Miejskiej w Nowym Sączu

  Opublikowany 2015-05-17 05:18:00

  Biorąc pod uwagę referendum lokalne dotyczącego funkcjonowania straży miejskiej w Nowym Targu, w którego wyniku zdecydowana większość osób biorących udział w głosowaniu opowiedziała się za likwidacją straży miejskiej, Koalicja Nowosądecka pragnie przypomnieć, iż już w trakcie ostatniej samorządowej kampanii wyborczej problem nieprawidłowego funkcjonowania straży miejskiej w Nowym Sączu był przez Koalicję Nowosądecką mocno akcentowany.

  Więcej

 • Okładka newslettera

  Kolejny newsletter Koalicji Nowosądeckiej

  Opublikowany 2015-04-29 08:27:00

  Z przyjemnością pragniemy Państwu przedstawić kolejną porcje informacji związanych z życiem Nowego Sącza. W naszym newsletterze można zapoznać się z kilkoma ciekawymi materiałami między innymi na temat, tego co się dzieję na naszych osiedlach, poruszona została kwestia pozyskiwania środków unijnych. Poruszono także kwestie związane z realizacją kontraktu terytorialnego czy Sądeckiej Wenecji.

  Więcej

 • Ludomir Handzel oraz Koalicja Nowosądecka rozpoczyna akcję - Jedz jabłka

  Pierwszy newsletter Koalicji Nowosądeckiej

  Opublikowany 2015-03-10 17:45:00

  Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu nasz pierwszy newsletter. Za jego pomocą będziemy starali się informować wszystkich sympatyków Koalicji Nowosądeckiej o wydarzeniach związanych z naszym stowarzyszeniem.

  Więcej

 • Koncepcja budowy ronda pod sądeckim zamkiem

  „Lepiej wziąć się do pracy!” - list otwarty do Pana wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża.

  Opublikowany 2015-03-06 12:13:00

  W związku z komentarzami Pana Jerzego Gwiżdża,wiceprezydenta Nowego Sącza, w których nazywa głupotą przypisywanie sobie przez Koalicję Nowosądecką pomysłów związanych z trzema pasami ruchu na moście heleńskim i twierdzi, iż od wielu lat były takie plany, pragniemy poinformować, iż jeszcze w czerwcu 2013 roku obowiązywał plan, w którym nie było ani słowa na temat trzech pasów ruchu. W załączniku przesyłamy zdjęcie projektu tych rozwiązań. Niemniej, jeśli jednak dla Pana Gwiżdża jest to tak istotna sprawa to możemy przyjąć do wiadomości, iż Pan Jerzy Gwiżdż jest pomysłodawcą tej koncepcji.

  Więcej

 • Ludomir Handzel z rodziną

  Ludomir Handzel - kandydat mieszkańców Nowego Sącza na prezydenta

  Opublikowany 2018-11-02 19:13:00

  Od pierwszych dni kampanii wyborczej Ludomir Handzel dziękował swojej rodzinie za ogromne wsparcie na jakie może liczyć z ich strony. Podkreślał, że jest to dla niego ogromny komfort gdy czuje u swojego boku wsparcie rodziny, w tym swojego taty.

  Więcej

 • Podziękowanie za każdy głos oddany w I turze wyborów samorządowych

  Dziękuję i proszę Was o głos w drugiej turze

  Opublikowany 2018-10-22 03:16:00

  Dziękuję za Wsze wsparcie dla mnie oraz Koalicji Nowosądeckiej w I turze wyborów samorządowych. Każdy Was głos był na wagę złota. To dzięki Wam Ludomir Handzel jest w drugiej turze. Także dzięki Wam Koalicja Nowosądecka ma 4 przedstawicieli w Radzie Miasta. Jednocześnie proszę was o głos w II turze wyborów 4 listopada.

  Więcej

 • Basen nad Lubinką w samym środku sezonu wakacyjnego

  Stanowcza interwencja Ludomira Handzla przyczyniła się wstrzymania sprzedaży basenu przy Zdrojowej

  Opublikowany 2018-10-11 01:43:00

  Stanowcza reakcja Ludomira Handzla kandydata na prezydenta Nowego Sącza oraz Koalicji Nowosądeckiej przeciwko wyprzedawaniu majątku miejskiego przyczyniła się do wycofania przez władze miasta tego szk ...

  Więcej

 • Apel Ludomira Handzla w sprawie powstrzymania sprzedaży basenu nad Łubinką

  Apel w sprawie powstrzymania sprzedaży basenu nad Łubinką

  Opublikowany 2018-10-10 15:19:00

  W związku z informacją o tym, iż prezydent Ryszard Nowak planuje sprzedaż nieruchomości, na której znajduje się basen przy ul. Zdrojowej, Ludomir Handzel wystosował apel do radnych o powstrzyma ...

  Więcej

 • Zaproszenie na debatę o sporcie

  Debata na temat sportu w Nowym Sączu

  Opublikowany 2018-10-02 15:20:00

  Ludomir Handzel - Zaprasza 08.10.2018 19:30 Debata online fb stawiamy na sport. Gościnnie: Jakub Prokopowicz, Radosław Stawiarz

  Więcej

 • Sikający rycerz pod ruinami sądeckiego zamku

  Informacje w sprawie Miasteczka Multimedialnego

  Opublikowany 2018-10-01 02:20:00

  Cała prawda o nieprawidłowościach w zarządzaniu Miasteczkiem Multimedialnym. Pan Ludomir Handzel informuje, iż pomysł Miasteczka Multimedialnego powstał w WSB NLU, we władzach, której zasiadał ...

  Więcej

 • Ludomir Handzel w programie Gość Radia ZET

  Gość Radia ZET z Ludomirem Handzlem

  Opublikowany 2018-09-23 11:22:00

  Zapraszamy do oglądania programu "Gość Radia ZET", który powstał we współpracy z portalem Onet. Kamil Dziubka (Onet) i Łukasz Konarski (Radio ZET) rozmawiają z Ludomirem Handzlem, kandydatem Koalicji Nowosądeckiej na prezydenta Nowego Sącza.

  Więcej

 • Ludomir Handzel oraz Koalicja Nowosądecka sprząta sądeckie rzeki

  Koalicja Nowosądecka kolejny raz sprzątała sądeckie rzeki

  Opublikowany 2018-09-12 12:08:00

  Koalicja Nowosądecka kolejny raz sprzątała sądeckie rzeki ...

  Więcej

 • Powrót do szkoły z Koalicją Nowosądecką

  Powrót do szkoły z Koalicją Nowosądecką

  Opublikowany 2018-09-01 05:43:00

  🕐Nadchodzi nowy rok szkolny zatem czas zaopatrzyć dzieci w kredki i notesy.  Z pomocą nadchodzi Koalicja Nowosądecka.  🤝Kochani rodzice spotkamy się 3 września w szkole. Mamy użyteczne g ...

  Więcej

 • Ludomir Handzel podpisuje Akt czystego powietrza

  Akt Czystego Powietrza dla Sądecczyzny

  Opublikowany 2018-08-22 11:43:00

  Mając na uwadze dbałość o jakość życia w Nowym Sączu, zdrowie Sądeczan oraz ochronę środowiska Ludomir Handzel, kandydat na prezydenta Nowego Sącza wspólnie ze specjalistami opracował "Akt czystego powietrza". Są to rozwiązania, które sprawdziły się w europie zachodniej i będą równie skuteczne w naszym mieście. "Akt czystego powietrza" konsultował Grzegorz Tabasz, znany Sądecki przyrodnik.

  Więcej

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka zapraszamy do dokonywania wpłat na nasz rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Koalicja Nowosądecka
ul. Nowy Świat 2
33-300 Nowy Sącz
Rachunek bankowy: 33 1240 4748 1111 0010 7293 2611 Tytuł przelewu: "Wpłata na cele statutowe Stowarzyszenia"